Doma bez bodů: DHC PLZEŇ 25:29 DHC Slavia Praha (12.2.2023)

| Přečteno 155x

Nedělní utkání se Slavií se bohužel rozhodlo už v první půli a i přes skvělý druhý poločas se zvrat nekonal.

 

Lepší start utkání měla Slavia, která během tří minut vybudovala vedení 0:2. V šesté minutě ale Plzeň srovnávala na 3:3 a vypadalo to na vyrovnaný boj. Plzeňanky však trápila koncovka a spousta neproměněných šancí, kterými dovolily soupeři dostat se už v patnácté minutě ke skóre 5:13. Ani samotný závěr poločasu nebyl snový a o přestávce Plzeň padala už 9:19.

Druhý poločas zaznamenal na plzeňské straně velké zlepšení v proměňování střeleckých pokusů a hráčky Richarda Řezáče pomalu ukrajovaly se soupeřova náskoku. Ve třicáté sedmé minutě byl rozdíl sedmibrankový 14:21, ale Slavia se opět vzchopila a dokázala náskok znovu navýšit 16:25. Pak ale přišel domácí time-out, který odstartoval plzeňskou šňůru pěti branek a snížení až na 21:25 deset minut před koncem. Naděje plála a tři a půl minuty před závěrečnou sirénou padali domácí už jen o tři 24:27. Samotný konec si ale Slavia pohlídala a nedovolila žádný zvrat. Konec utkání 25:29.

Co po utkání řekl trenér Richard Řezáč?
„O dnešním zápase jsme měli jiné představy. Vstup do utkání v prvním poločase neměl jiskru a Slavia toho využila. Naše koncovka z vyložených šancí byla vysoce podprůměrná a nechávalo to na nás stopy i v obraně, kde jsme dostávali branky prakticky ze všeho, co letělo na bránu. Pozitivní je, že jsme v poločase našli sílu a morální přesvědčení a zápas jsme dokázali zdramatizovat, i když to nestačilo. Máme teď sérii důležitých utkání a musíme se koncentrovat na každé a podávat výkony jako v uplynulých dvou týdnech.“

Plzeňanky už opravdu nečeká nic jednoduchého a pokud chtějí do play-off, budou muset předvést nadprůměrné výkony. Hned v sobotu 18.2. vyrazí na dlouhou cestu do Šaly a pak hrají v neděli 26.2. doma s Kynžvartem, kde vás budou opravdu potřebovat.

Hrály:

Kepková 6, Bušauerová, Schreibmeierová 1, Kantnerová, Drozdová, Franzová 2/1, Panošková 2, Galušková L. 1, Tomanová 1, Lásková 2, Galušková D. 1, Buchnerová, Galušková V. 9/3

Chytaly: Mancellari, Řezáčová