Žákovská liga – 3. kolo – DHC Plzeň 11. 2. 2023

| Přečteno 235x

Třetí kolo Žákovské ligy přineslo DHC Plzeň opět výhodu domácího prostředí.

První utkání nás čekala Poruba. Zpočátku jsme se rozkoukávali a hlavně v obraně nám dělalo problém přivyknout na herní styl soupeře. Pak jsme se chytli, získali více jistoty v obraně a přestali dostávat tolik gólů. V útoku jsme dokázali dávat více branek než soupeř už v první půli. Ve druhé jsme si dokázali vypracovat ještě více šancí, a tak utkání skončilo naším vítězstvím 29 : 12.

Výborný zápas jsme odehráli proti DHC Slavia Praha. Velmi dobře jsme bránili a ve druhé půli jsme dokázali i gólově odskočit. Velmi dobrou práci v obraně odváděly Bebe i Adla. V útoku jsme byly aktivní a každá hráčka tlačila na branku (a hned 9 hráček dalo gól). Na začátku druhé půle Kačka dvakrát získala míč a z trháku proměnila. K tomu přidala další gól ze šestky a my jsme vedli už o pět branek. Pak se přidaly Aži s Adlou a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Holky dál srdnatě bránily a byly aktivní v útoku. Zaslouženě jsme vyhráli 21 : 13.

Třetí zápas proti Písku B jsme odehráli ještě poměrně obstojný první poločas. Ve druhém jsme ale úplně přestali bránit a soupeřky toho využily. Během chvíle dal Písek tři branky a my jen jednu. Bránili jsme lajdácky a přestali jsme si pomáhat. Po tajmu se situace trochu zlepšila, nicméně spokojeni se svým výkonem jsme rozhodně být nemohli, i přesto, že jsme konečně dali 30 branek. Vyhráli jsme 30 : 15.

V poslední utkání proti Velkému Meziříčí jsme byli dominantním týmem od samého začátku. V sedmé minutě to bylo 9 : 0 a na konci se ukazatel zastavil na rekordním stavu 39 : 9 pro nás.

Celkově:

Holky zaslouží velkou pochvalu – zejména za zápas proti DHC Slavia Praha, ale i za ostatní dobře zvládnutá utkání. Nejméně se nám podařil druhý poločas proti Písku B. Dnes jsme předvedli několik výborně odbráněných poločasů. I v útoku byla naše hra rychlá a kombinační. Těší nás, že se všechny hráčky podílely na dobrém výsledku a plném bodovém zisku z dnešního dne!

Hrály:

Budková A. 6, Budková K. 21, Červená 12, Dostalová 11, Hanzlíková 26, Poskočilová 3, Rittichová 6, Růžičková 3, Samcová 5, Sedláčková A. 5, Sedláčková M. 1, Smrtová 8, Svatoňová 12

Chytaly: Nikodemová, Kaucká