Hrajeme doma!! DHC PLZEŇ X DHC Slavia Praha (12.2.2023)

| Přečteno 211x

Netradičně v neděli 12.2.2023 odehrají ženy ligové utkání na domácí palubovce.

V 17:00 bude zahájenou utkání o důležité body proti Slávii.

 

Slavia dokázala v průběhu sezóny celkem devětkrát zvítězit a s osmnácti body sídlí na pátém místě tabulky. Po loňské sezóně nebyly Slávistky velkými favoritkami, ale do soutěže v září vstoupily hned parádní výhrou nad Michalovcemi 32:27. Jedinými přemožiteli jim v podzimní části byl Most 30:21, Dunajská Streda 28:31 a Šala 27:25. Vstup do nového roku ale pražskému celku tak dobře nevyšel. V Michalovcích Slavia padla 31:23 doma pak se Zlínem 28:29 a nakonec v Písku 33:21. Sérii tří porážek prolomily Pražanky až doma, když se jim podařilo porazit oslabený Most 30:27.

Plzeň se drží na deváté příčce s dvanácti body. Na Slávii tedy ztrácí šest, co je ale důležitější, na Olomouc, která drží poslední postupovou příčku do play-off pouze dva. Po velké marodce už je tým Plzeňanek v plné síle. Důkazem je i domácí vysoké vítězství s Mostem 32:22 a důležité body z Poruby 24:28. Pokud se hráčkám podaří navázat na tyto dva výsledky a získají dva body, přeskočí v tabulce Kynžvart, který prohrál v Mostě a dostanou se zase o krůček blíže k play-off. Čeká je ale velmi těžké utkání a kdo jiný může Plzeň dotlačit k vítězství než Vy fanoušci. Tak přijďte naplnit halu 31.Zš!

Co před těžkým duelem sdělil trenér Richard Řezáč?
„Slavia má tým, který je už dlouho pohromadě a její výsledky jsou v letošní sezóně velmi dobré. Jsou velkým favoritem na zisk titulu, takže my se musíme jen soustředit na náš výkon, který by nás mohl přiblížit k titulu. Dokázali jsme odehrát velmi dobrý zápas v Porubě a na ten chceme navázat. V domácím prostředí bychom měli využít domácí kulisu a rád bych touto cestou diváky na utkání pozval.“

Takže ještě jednou! Neděle 12.2. v 17:00 – hala 31.Zš. Budeme se těšit!