Mladší žačky osmé na Pololetním turnaji (Lázně Kynžvart 3. – 5. 2. 2023)

| Přečteno 208x

Po stříbrném Vangl Cupu v Ivančicích dostaly v Kynžvartu na Pololetním turnaji příležitost zahrát si a především nabrat zkušenosti další hráčky z tréninkové skupiny, které se tentokrát nemohly spoléhat na zkušenější kolegyně, ale musely vzít větší díl odpovědnosti samy na sebe.

Hned páteční první zápas proti Veselí nad Moravou / DDM Strážnice se ukázal jako klíčový z hlediska celkového umístění. První část byla zcela vyrovnaná, ale pak se soupeři podařilo odskočit na 4 branky a ani přes naši statečnou stíhací jízdou se vinou několika tyček nepodařilo již skóre dorovnat (10:11). Po pěkném výkonu proti mosteckým Černým andělům (15:5) jsme pátek zakončili prohrou se Slavií Praha (celkově druhá), kdy holky svazoval až přílišný respekt k silnému soupeři (3:12).

Podobně jsme na tom byli i v sobotním prvním zápasu proti pozdějšímu vítězi turnaje z Písku, který byl také nad síly holek (6:18). Pak však již následovaly zápasy proti vyrovnanějším soupeřům, které holky zvládly. Poslední zápas v základní skupině nás čekaly holky z Chebu a po vítězství 9:3 jsme skončili na 4. místě (chyběla nakonec jen jedna vstřelená branka proti Veselí, abychom mohli hrát ve skupině o 1. – 6. místo).

V nadstavbové skupině jsme nejprve po velmi pěkném výkonu porazili Ústí nad Labem (19:11), abychom se v posledním sobotním utkání protrápili k výhře 18:8 nad kluky z Chebu. V neděli nás čekal již jen poslední zápas proti Hájům, který byl fakticky o sedmé místo v turnaji. V něm byly holky bohužel nedůsledné v obraně a když se přidaly i zbytečné chyby v útoku, mohl se ze sedmého místa zaslouženě radovat soupeř (4:13).

Celkově turnaj přesně splnil naše očekávání, jelikož příležitost dostaly jednak hráčky, které mají zatím velmi málo zkušeností, a jednak i hráčky, které mají sice již zkušeností více, ale tentokrát měly být v roli tahounů.

Z jednotlivců je potřeba na prvním místě vyzdvihnout výkon všech 4 brankářek, které se rovnoměrně střídaly a které předvedly řadu pěkných zákroků. V poli se nejvíce dařilo Nelče s Míšou, která, kdyby nebyla tak zbrklá v zakončení, mohla branek určitě nastřílet více. Velmi příjemným překvapením byly výkony Sofi a Ádi a důležité branky dokázaly vstřelit i Ája s Nasťou a Zuzkou, která měla ale velkou smůlu v zakončení. Pouze v pátek pak svými brankami družstvu pomohla i Kačka. Nezklamal ale vůbec nikdo a všechny hráčky si z turnaje odvezly pořádnou porci zkušeností, které jistě zúročí na dalších akcích.

Hrály: Boušová 2 střely / 0 branek, Haberová 10/2, Krejčí 11/11, Kéharová 2/0, Markupová 12/11, Mojsza 13/7, Pivoňková 18/14, Pluhařová 36/13, Potokii 21/11, Rampová 10/1, Randová 11/4, Roubová 4/1, Sýkorová 23/9

Chytaly: Boušová, Haberová, Pluhařová, Randová