V sobotu do Poruby: DHC Sokol Poruba x DHC PLZEŇ (4.2.2023)

| Přečteno 152x

Po až pohádkové porážce Mostu míří plzeňská děvčata změřit síly s Porubou.
V hale SAREZA hrají již v sobotu 4.2.2023 od 16:00.

 

Ostravský celek dokázal v průběhu sezóny posbírat pouze šest bodů za tři vítězství a sídlí na předposledním jedenáctém místě průběžné tabulky. První utrápené body brala Poruba hned v úvodním kole soutěže na půdě poslední Stupavy 25:26. Po zbytek podzimní části už celek Jaroslava Hudečka na vítězství ani jednou nedosáhl. Vstup do jarní části ale zažívá Sokol poněkud šťastnější. Na domácí palubovce si tým znatelně lépe poradil s mladým celkem Stupavy 26:14 a v posledním kole také doma překvapivě zvítězil s Olomoucí 22:20. Po těchto domácích výhrách je jasné, že Plzeň nejede odehrát jednoduché utkání.

Deváté Plzeňanky doma v repríze loňského finále suverénně porazili MISTRA ČR z Mostu 32:22 a prolomily tak sérii tří porážek. Po takové psychické vzpruze se snad opět začne dařit sbírat body a dostat se až do vytouženého play-off. S Porubou Plzeň na podzim doma odehrála poměrně jednoznačné utkání 30:23, tak věřme, že to hráčky dokážou v Ostravě zopakovat.

A co k nadcházejícímu střetu řekl trenér Richard Řezáč?
„Poruba šla výkonnostně hodně nahoru a bude důležité k zápasu přistoupit zodpovědně. Mají sice mladý tým, ale velice houževnatý. Teď jsou posilnění vítězstvím s Olomoucí a bude důležité, abychom my navázali na náš vynikající výkon proti Mostu. Tým se nám zdravotně konsoliduje a je třeba se teď soustředit hlavně na náš výkon.“

Utkání v Porubě začíná už v 16:00, tak nezapomeňte včas ladit TVCOM!