Mladší žačky vezou stříbro z Vangl Cupu (Ivančice 27. – 29. 1. 2023)

| Přečteno 258x

Mladší žačky se v pátek dopoledne vypravily na tradiční turnaj do Ivančic, kde chtěly navázat na zlaté medaile z minulého roku, jakož i stříbro starších žaček z minulého týdne. A výsledkově se tentokrát podařilo navázat právě na starší klubové kamarádky.

Po náročné cestě vlakem na nás v pátek čekal tým Písku, který patřil určitě mezi silnější soupeře na turnaji. Po pomalejším úvodu jsme dokázali v klidu zvítězit (15:8).

V sobotu nás postihl klasický syndrom brzkých ranních zápasů (na snídani jsme museli již v 6:45). Naštěstí proti olomouckému béčku (22:5) i Kobylisům (15:3) stačil na výhru i ospalý výkon. Před obědem se pak holky dokázaly konečně nastartovat a po pěkném výkonu přehrály domácí družstvo (16:7).

Po obědě si holky v klidu zastřílely proti slovenské Čadci (21:3) a pak již přišel na řadu všemi očekávaný zápas se Zlínem, o němž se dalo předpokládat, že bude rozhodovat o zlatých medailích. V bouřlivé atmosféře předváděla obě družstva výbornou házenou. Nám se ve druhém poločasu podařilo odskočit na 2 branky, ale soupeři se podařilo rychle vyrovnat. Ač by s obrovským nasazením odehranému utkání určitě více slušela remíza, tak v poslední minutě byly nakonec šťastnější zlínské hráčky (12:13).

Nedělní začátek byl bohužel ještě slabší, než ten sobotní. Kombinace únavy, různých bolístek, zklamání z prohry se Zlínem a nižší motivace dále bojovat vedla ke třem utrpěným výhrám nad Kuřimí (16:8), Olomoucí A (10:5) a Velkým Meziříčím (15:9).

Celkově jsme obsadili pěkné druhé místo, což je určitě úspěchem, i když je zároveň potřeba si přiznat, že v některých zápasech měly výkony k ideálu velmi daleko. Především v zápasech se silnými soupeři (Zlín, Ivančice) ale holky ukázaly, kde jsou jejich možnosti a jaké výkony jsou schopny předvádět.

Z jednotlivců je potřeba vyzdvihnout zejména Egi, která se i v zápasech, kdy se nedařilo, stále snažila ostatní burcovat a svým nasazením je strhnout k lepším výkonům. U ostatních byly výkony tak trochu jako na houpačce, někdy se dařilo více, někdy méně. Střelecky se ale dokázaly prosadit všechny hráčky.

Hrály: Čardová 18 střel / 13 branek, Dlesková 50/32, Egermajerová 51/36, Krejčí 15/10, Kurešová 20/13, Markupová 8/4, Mildorfová 3/1, Pivoňková 1/1, Pluhařová 16/7, Potokii 8/1, Rybová 17/10, Vodrážková 20/16

Chytaly: Pivoňková, Pluhařová