Senzační skalp! DHC PLZEŇ 32:22 DHK Baník Most (28.1.2023)

| Přečteno 210x

Ženy se na domácí půdě předvedly parádním výkonem a desetibrankovým rozdílem porazily úřadujícího Mistra ČR, čímž prolomily sérii tří prohraných utkání.

 

Od začátku se hrála velmi vyrovnaná partie ve vysokém tempu a skóre se přelévalo ze strany na stanu. Patnáctá minuta byla prvním zlomem utkání. Právě Plzeň se stala dirigentem hry a favorit z Mostu musel neustále stahovat (23′ 9:9). Následovalo mostecké brankové ticho, které domácí dokázali potrestat třemi po sobě jdoucími brankami a poprvé se dostali k vyššímu vedení 12:9. Tříbrankový náskok pak udrželi až do konce první půle 15:12.

Úvod druhého poločasu vyšel stejně jako konec lépe Plzeňankám. Most se celých devět minut trápil, čehož využila plzeňská nejlepší střelkyně Verča Galušková, která čtyřmi brankami dostala DHC na koně 20:14. Baník ještě posbíral síly na stažení (20:16), ale Západočešky si skvěle rozjeté utkání udržely a dokonce navýšily na 24:16. To už hosté na zvrat nedosáhli, naopak v od padesáté šesté minuty nevstřelili jedinou branku a Plzeň už jen zaokrouhlila vítězství na 32:22.

Jak tento skvělý úspěch hodnotil trenér Richard Řezáč?
„Děvčata mě nepřestávají udivovat. Dnes podaly výkon na hranici svých možností a zaslouženě vyhrály! Konečně se nám povedlo odehrát zápas ve více úrovních, a to byl základ pro dobrý výsledek. Nepolevily jsme, stále se snažili hrát naši hru a nedovolili soupeři zápas zdramatizovat. Využili jsme na plno slabší období Mostu a jsou to pro nás velice důležité body. Snad jsme konečně našli recept, jak zvládat tato utkání a navážeme na to i v příštím kole. Myslím si, že kdo neváhal a přišel se podívat, musel odcházet spokojen.“

Na parádní vítězství bude tým moci navázat hned v sobotu 4.2.2023 v Porubě, která doma v posledním kole zdolala favorizovanou Olomouc 22:20.