Plzeňská liga starších žaček (Tachov 29. 1. 2023)

| Přečteno 176x

Po zimní přestávce pokračovala dalším kolem Plzeňská liga.

DHC Plzeň A

Pro holky z Áčka představovala tentokrát obzvlášť velkou výzvu. Dvě hráčky po nemoci, jedna zraněná, dvě po Kempu házenkářských nadějí v Nymburce…

První zápas nás čekal náš přemožitel ze Žákovské ligy – Lázně Kynžvart. My jsme měli dobrý vstup do zápasu a získali jsme už v osmé minutě čtyřgólový náskok. Do poločasu se ale situace otočila a o dva góly vedl Kynžvart. Nám se tenhle zápas vůbec nedařilo v obraně a ani Kutině v brance. Zvýšenou snahou ve druhé půli se podařilo se nám po 13ti minutách srovnat na remízový stav. V poslední minutě jsme se gólem Bebe z trháku ujali vedení, a to už jsme udrželi. Vyhráli jsme 23 : 22.

Druhý zápas proti Chebu jsme měli herní převahu od začátku až do konce, ale nedokázali jsme gólově odskočit na větší rozdíl. Až ve druhé půli se podařilo vybudovat si malý náskok, který jsme udrželi až do konce. Vyhráli jsme 20 : 14.

Celkově velká pochvala všem hráčkám. Dnešní dva zápasy je v tomto malém počtu stály více sil, než jindy čtyři utkání Žákovské ligy. Tahounem družstva byla Bebe, která dokázala zahrát na každém postu. Taky Kačka s Ážou odvedly maximum. Nejvíce herních minut odehrála a jako vždy stabilní výkon v obraně předvedla Adla a přidala i několik pěkných branek z dálky. Sára s Julčou také přispěly důležitými brankami. Bety a Bery získávaly zkušenosti v těžkých zápasech.  Statečný výkon předvedla i Niky Rampa. V brance se se střídavými úspěchy snažila Kutina.

Hrály:

Beráková 1, Budková A. 10, Budková K. 11, Dostalová 7, Poskočilová 2, Rampová, Sedláčková A. 5, Smrtová 5, Svatoňová 2

Chytala Nikodemová.

DHC Plzeň B

Béčko mělo v prvním utkání za soupeře domácí tachovská děvčata. Byli jsme na hřišti zkušenějším týmem a dařilo se i dávat góly. Dobře se zapojily i mladší žačky, které dostaly v tomto zápase dost prostoru. Všechny holky zaslouží pochvalu. Vyhráli jsme 24 : 13.

Do  druhého zápasu jsme měli neskutečný vstup. Rchle jsme vedli po brankách Gabči, Rózy a Vendy. Pak se přidala Lúca a znovu Gabča a my jsme vedli 5 : 1 v 9. minutě proti soupeři, který nás porazil v Žákovské lize a jehož hráčky mají spoustu zkušeností z dorostenekých soutěží. Kyžnvart se ale postupně dostal d zápasu a v 17. minutě bylo srovnáno. Pak přidala opět gól Róza, Hanka přispěla zákrokem a Lúca dala gól z trháku. O poločase tedy o dva pro nás. Ve druhé půli pokračovala neskutečná přetahovaná o každý míč. My jsme spoustu míčů získali, abychom je v zápětí opět ztratili. Nicméně jsme bojovali o každý míč. Ve čtrnácté minutě to bylo jen o gól, ale o minutu později už o tři pro nás. Nakonec jsme po fantastickém výkonu vyhráli 16 : 14, a to i přes 16 ztracných míčů! Skvělý výkon odvedly všechny tři spojky, ale největší pochvalu zaslouží tentokrát Lúca (9 gólů).

Třetí zápas proti HK Slavia VŠ Plzeň A byl opět neskutečnou bitvou. My jsme byli při chuti a povzbuzení skvělým výsledkem z předchozího zápasu. První půle byla ale vyrovnaná herně i výsledkově, přesto jsme i díky Lúci brance z půlky hřiště v závěrečných vteřinách vedli o dva góly. Ve druhé půli přetahovaná pokračovala (9. minuta 14 : 14). My jsme ale parádně zvládly závěr. Byly to opět tři góly Lúci a jeden gól Rózy, díky kterým jsme odskočili ze 16:15 na 20: 15. Když se přidala třemi zákroky Hanka, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Vyhráli jsme 22 : 17. Kromě sedmigólové Lúcy se blýskla pěti trefami Gabča, 5 gólů přidala Róza a 4 Vendy.

Za dnešní výkon zaslouží holky ohromnou pochvalu. Neskutečný výkon předvedly všechny tři spojky – jak v útoku, tak v obraně. Výborně je podržela také Gabča na pivotu. Statečný výkon předvedly a hodně minut na hřišti dostaly i Míša s Lexou (obzvlášť Míša to dnes měla těžké, protože hrála převážně na spojce a trochu na křídle). Konečně více minut odehrála také Eliška. Kristýnka se blýskla pěkným gólem proti HK Slavia VŠ Plzeň.  Neztratily se ani posily z řad mladších žaček – Stasi a Verunka. Další zkušenosti nasbírala Tina. Velmi dobrý výkon předvedla Hanka – dnes za tři zápasy celkem 32 zákroků! (Z toho 12 důležitých při zápase s HK Slavia VŠ Plzeň).

Hrály:

Cvačková 1, Hřebejková 2, Klementová, Krejzová, Mojsza, Rittichová 21, Růžičková 10, Samcová 11, Sedláčková M., Červená 17

Chytala Sýkorová