Repríza finále doma! DHC PLZEŇ X DHK Baník Most (28.1.2023)

| Přečteno 221x

V sobotu 28.1. čeká Plzeňanky těžké domácí utkání proti úřadujícímu mistrovi České republiky a týmu působícím v nejvyšší mezinárodní soutěži Champions League Mostu.

 

Most hraje v náročném režimu vždy v týdnu i o víkendech a v posledních zápasech se to na výsledcích jednoznačně podepsalo. První ztrátu připisoval mostecký celek již na podzim v Dunajské Stredě 31:24, kterou následovala domácí remíza s Olomoucí 25:25. V závěru první poloviny soutěž pak ale vytáhl skvělou výhru nad Šalou 35:24. Jaro odstartovali Andělé ve Zlíně, kde se po velkém boji dočkali výhry 27:33, doma nicméně podlehli Písku v čele s Korešovou 26:38. Chuť si tým Jiřího Tancoše spravil postupem do finále Českého poháru po výhře 24:31 v Kynžvartu.

Plzeň dlouho sužovala marodka, která se podepsala na třech prohrách v řadě a na důležité body tým stále čeká. Právě doma jsou vždy šance o trochu vyšší a Plzeň se může pokusit o to stát se další mosteckým přemožitelem.

Co k nadcházejícímu utkání řekl trenér Richard Řezáč?
„Most je favoritem soutěže, o tom není pochyb. Má velice náročný program, a toho bychom chtěli využít a soupeře prověřit. Tým se nám uzdravuje, takže by naše možnosti měly být větší. Připravujeme se na velmi náročný zápas a jdeme do toho s čistou hlavou.“

Na utkání se koneckonců přijďte podívat sami. Hrajeme tradičně v hale 31.Zš od 17:00. TVCOM bude probíhat tradiční přímý přenos.