Z Hané bez bodů: DHK Zora Olomouc 34:31 DHC PLZEŇ (21.1.2023)

| Přečteno 233x

Velmi oslabenou sestavu Plzeňanek čekala v sobotu velká výzva. I přes zlepšení koncovky ve druhé půli ale jedenáct statečných na výhru nestačilo.

 

Vývoj první půle se až do desáté minuty zdál vyrovnaný 5:3, ale kvůli špatné koncovce a vyloučení Plzeň přišla o kontakt a ve dvacáté minutě vypadalo skóre na velký debakl 11:4. Následující pětiminutovku Plzeňanky zvládly zatlačit a stáhnout na 13:9, závěr poločasu nicméně svědčil opět domácím a DHC odcházelo z palubovky se ztrátou šesti branek 17:11.

Druhá půle vypadala už pro plzeňskou střídačku poněkud veseleji. V úvodu dokázal tým Richarda Řezáče stáhnout zpět na čtyři branky 20:16 a Plzni stále plála naděje. Dlouho se pak hrálo vyrovnaně a góly přibývaly rovnoměrně na obou stranách. Ve čtyřicáté sedmé minutě se Západočešky dostaly až na dvoubrankový rozdíl 26:24 a závěr byl velmi otevřený. Zora ale dokázala využít domácího prostředí a širšího kádru a v padesáté osmé minutě si vybudovala náskok pěti gólů 34:29, které už DHC mohlo jen korigovat díky dvojnásobnému vyloučení na druhé straně. Konec utkání 34:31.

Jak hodnotí utkání plzeňský trenér Richard Řezáč?
„Hvězdy nám bohužel nejsou nakloněny. I přes výrazné oslabení jsme se o výsledek rvali, až do samotného závěru. Ve druhém poločase jsme našli recept na domácí brankařku a dařilo se nám stahovat. Pak ale přišla velmi zvláštní vyloučení a museli jsme bojovat ve čtyřech. Děvčata zaslouží uznání a pochvalu za ohromnou bojovnost i přes nepřízeň vnějších vlivů.“

Mimo velmi bojovný výkon se v utkání stihly vstřelit dvě jubilejní branky. Verča Galuškové se trefila po sté v této sezóně a Simča Schreibmeierová po padesáté. Jen tak dál!

Další utkání nás čeká doma, takže tradičně sobota 28.1. od 17:00 v hale 31.Zš Plzeň. Čeká nás mistrovský Most, tak pojďme naplnit halu a vybojovat tolik důležité první body!!!

Hrály:

D. Galušková 2, L. Galušková 3, V. Galušková 11/4, Gärtnerová, Kepková 5, Lásková 1, Schreibmeierová 8, Šmrhová 1, Tomanová

Chytali: Mancellari, Řezáčová