Stříbro z Ivančického Vangl Cup pro starší žačky (20. – 22. 1. 2023)

| Přečteno 269x

Jen týden po výletě do Zlína čekal holky další moravský zájezd – tentokrát do Ivančic. České dráhy opět nezklamaly a díky 40ti minutovém zpoždění již v Plzni na nádraží jsme nestihli další navazující vlaky. Do Ivančic jsme dorazily až před osmou večer a v pátek už jsme si nezahráli.

První sobotní zápas proti Olomouci byl z naší strany naprostý propadák. Nepřesné přihrávky, několikeré ubreptnutí míče a malé nasazení v útoku i obraně byly hlavní příčinou naší mizerné hry. Naštěstí brankářky nás držely, a tak jsme přece jen dali více branek než soupeřky. Vyhráli jsme 16 : 5.

Druhé utkání proti Písku B jsme měli nedůrazný začátek a museli jsme dotahovat. Písek hrál s chutí a vedl (v 8. minutě o dvě branky) a my jsme se museli snažit, abychom se do zápasu dostali zpět.  Ve druhé půli jsme už byli lepším týmem a vyhráli 19 : 13.

Třetí zápas proti DHC Slavia Praha jsme velmi dobře bránili. Aži s chutí střílela a my jsme měli chuť poprat se o dobrý výsledek. V osmé minutě jsme sice prohrávali 2 : 4, ale dokázali jsme to otočit. Po gólu Adly ze sedmičky a vyrovnávací brance Barči přidala dva zákroky v brance Hanka. Hrály jsme pěknou kolektivní házenou a všechny hráčky hrály aktivně. Do poločasu se ještě trefily Róza a Julča a vedli jsme o dva. Na začátku druhé půle Slavia opět dorovnala, ale my jsme se nedali. Nejprve dala gól v oslabení Kačka, pak se trefily Sára, Bebe a Aži. Výborně bránila Adla. Postupně jsme si vytvořili třígólový náskok a ten jsme si udrželi až do konce. Všechny holky zaslouží velkou pochvalu za krásný a bojovný zápas se šťastným koncem!

Další zápas nás čekaly Strakonice. Ty se na nás vyhecovaly a předváděly pěknou házenou, My jsme měly 7 neproměněných šancí, ale bohužel také 9 ztracených míčů (z dlouhých nepřesných přihrávek). I přesto jsme si dokázali vypracovat 18 jiných šancí, které jsme proměnili. Vyhráli jsme 18 : 8.

Moc hezký zápas jsme odehráli proti Zlínu. Začátek patřil zlínským děvčatům my jsme ale srdnatě bojovaly. V obraně jsme se snažily a v útoku hrály kolektivně. Už během první půle daly gól všechny hráčky, které byly na hřišti. V brance holky chvilku držela Kuty a chvilku Hanka. Naše holky měly tah na branku a chtěly vyhrát. Sice náš výkon nebyl bez chyby, ale i díky podpoře lavičky jsme dokázaly překonat krizové okamžiky a zápas dovést do vítězství 14:11.

Do šestého sobotního zápas proti Ivančicím jsme nastoupili s chutí navázat na dobrou hru v zápase se Zlínem. První gól sice dal soupeř, ale už v osmé minutě jsme vedli o čtyři branky my. V průběhu druhé půle jsme hráli i nadále aktivně (dařilo se hlavně Aži a Sáře) a náskok jsme si navýšili až na konečných 17 :  11.

První nedělní utkání nás čekalo Velké Meziříčí. Chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa. Pak jsme ale začali lépe číst hru soupeřek. Dařilo se nám nutit soupeřky k chybám a získávat míče. Na střeleckou listinu se zapsalo 10 hráček a my jsme si připsali nejvyšší turnajové vítězství 27 : 5.

Druhý zápas s Čadcou jsme postavili před hráčky zvláštní výzvu. Každá nastoupila do hry na jiném postu, než je zvyklá. A trvalo poměrně dlouho, než se s tím holky srovnaly. Největší problém byl malý pohyb a malý tlak. Ve druhé části první půle už jsme byli běhavější a konečně dokázali odskočit na větší než jednogólový rozdíl. K tomu brankářky zavřely branku a do konce zápasu už jsme nedostali gól. Vyhráli jsme 21 : 2.

Třetí zápas proti Písku jsme od začátku dotahovali. Po několika našich drobných chybách v obraně soupeřky skórovaly a my jsme museli dotahovat. V útoku jsme byli aktivní, ale příliš se nám nedařilo v obraně a tentokrát se nedařilo ani brankářkám. Krátká hrací doba (2 x 12 minut) bohužel na zvrat nestačila, a tak jsme prohráli 14 : 17.

Celkově:

Odehráli jsme velmi dobrý turnaj a nasbírali spoustu zkušeností.  Na stříbrných medailích se podílely všechny hráčky a velkou měrou přispěly i brankářky. Stříbrná medaile je zaslouženou odměnou za odmakaný turnaj!

Hrály:

Budková A. 12, Budková K. 22, Červená 7, Dostalová 30, Hanzlíková 27, Hřebejková 1, Nikodemová 3, Poskočilová 3, Rittichová 6, Samcová 3, Sedláčková A. 13, Smrtová 16, Svatoňová 16