Přípravky na DHC Plzeň (22. 1. 2023)

| Přečteno 276x

První letošní turnaj Přípravek pořádalo DHC Plzeň.

Zájem družstev byl velký, a tak se v hale 31. ZŠ sešlo hned 16 týmů nejmladších házenkářských nadějí.

Za DHC Plzeň se účastnil tým Sluníček, a také mělo premiéru několik holčiček z týmu Žirafek.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

DHC Plzeň A (Sluníčka)

Děvčata si postupně zahrála proti dvoum týmům ze Slavie, proti holkám z Chebu, klukům z Talentu a nakonec se utkala s děvčaty z DHC PLZEŇ B.

V prvních dvou zápasech se holkám dařilo jak v obraně, tak i v útoku, dařilo se nám vypichovat míče i dávat krásné góly z protiútoků.

Při třetím zápase, který byl proti klukům z Talentu, byla vidět herní převaha našich soupeřů. I přesto se holky nedaly a snažily se s kluky držet krok.

Zápas s holkama z DHC B byl velmi vyrovnaný. Holkám se dařilo obsazovat hračky s míčem i bez a uvolňovat se do lepších střeleckých pozicí.

Celkově bychom turnaj hodnotili pozitivně. Každé hračce týmu se podařilo uvolnit a dát minimálně jeden gól. Každým turnajem je vidět herní zlepšení a holkám patří velká pochvala.

Hrály:

Indráková, Fyčková, Šebellová, Aichingerová, Vrbová, Slámová, Hodlová

DHC Plzeň B (Sluníčka)

První zápas proti Talentu A jsme se rozkoukávali. Nedařilo se nám obsazovat hráče a získávat volně letící míče. Největší slabina však byla proměňování –  kdybychom hráli vybíjenou, jsme jednoznačně nejlepší.
Ve druhém zápase proti Slavii B holky výborně bránily, získávaly míče a dostávaly se do šancí, opět nás trápila koncovka a téměř všechny střely nám mířily do prostředka brány.
Třetí zápas se nám malinko zlepšila koncovka, ale výborně jsme obsazovali a získávali míče.
Ve čtvrtém a pátém zápase už holky nebyly tolik soustředěné a nedařilo se nám být u svého hráče a ubránit ho, takže jsme dostali nějaké laciné góly.
Celkově zaslouží pochvalu za bojovný výkon. Dokonce i nezávislým publikem byly všechny Sluníčka oceněny, za perfektní obranu a přerušování.
Do příště je potřeba zapracovat na koncovce a hrát méně vybíjenou s brankáři.

Hrály:

Machová, Fiřtová, Schejbalová, Uhlářová V., Kumpová, Klaudová, Görnerová

DHC Plzeň C (Sluníčka a Žirafy)

Tým Žirafek si v neděli 22. 1. 2023 oficiálně odbyl svoji premiéru na domácím turnaji na 31. ZŠ. Přesto, že některé hráčky už mají zkušenost s turnaji, když nastupují v týmech starším spoluhráček klubu DHC Plzeň, tak nyní to bylo poprvé, kdy jsme mohli poskládat tým jen z hráček r. 2016 a 2017. Pro polovinu týmu to byla jejich turnajová premiéra. Na turnaji nás čekaly čtyři zápasy proti Talentu „C“, Kynžvartu „B“ a proti plzeňské Slavii „B“ a „C“. Ve všech zápasech se do útočných akcí zapojily všechny hráčky a k vidění bylo několik pěkných přihrávek, zakončených střelbou na branku. V každém zápase se nám podařilo vstřelit několik branek. V obraně potřebujeme lépe obsazovat protihráčky soupeře a nenechat je v klidu rozehrát. Celkově turnaj předčil naše očekávání, kdy se do hry zapojily hráčky, které zde nastoupily poprvé. Už se proto těšíme na další herní konfrontaci se soupeři.

Hrály:

Drozdová, Kubátová, Pavelková, Přerostová, Rybová, Tyllová, Uhlářová T.

Žirafky
Sluníčka