Plzeňská liga mladších žaček (Rokycany 21. 1. 2023)

| Přečteno 258x

První turnaj Plzeňské ligy mladších žaček v tomto kalendářním roce se uskutečnil v Rokycanech. Náš klub opět reprezentovala tradičně dvě družstva.

Áčko

Áčko, které mělo vinou nemocí k dispozici nakonec jen 10 hráček, vstoupilo do turnaje sice povinnou výhrou proti béčku, ale o maximální snaze určitě řeč být nemohla (osobka 8:3, celkově 26:6).

Tu si holky schovaly až do druhého zápasu proti Slavii Plzeň. V osobce soupeř dokázal držet krok pouze 4 minuty, po kterých se nám především díky výbornému pohybu bez míče podařilo odskočit a vybudovat si náskok do druhé části (10:6). V ní holky agresivní obranou nutily soupeře k jedné chybě za druhou (pouze 3 inkasované branky za 20 min!), a ty dokázaly neomylně trestat. Po střeleckém uragánu, který Slavie dlouho nepamatuje, jsme soupeře, s nímž máme letos jinak výsledkově zcela vyrovnanou bilanci, doslova smetli 28:9!

Vysokou úroveň hry, zejména v osobce, holky udržely i v dalším utkání proti domácímu týmu. Ve hře pod dojmem velkého náskoku už pak především pozornost v obraně trochu klesala (osobka 8:1, celkově 19:4). Poslední utkání pro Tachovu už bylo více než o výsledku o tom, aby se vzhledem k některým brutálním zákrokům soupeře nikdo nezranil, což se naštěstí podařilo (osobka 8:1, celkově 27:1).

Celkově holkám patří obrovská pochvala. Ocenit je potřeba nejen výborně pracující obranu spolu s brankářkami, ale i to, že tentokrát se vstřelené branky téměř rovnoměrně rozdělily mezi všechny hráčky a všechny tak mají na předvedených výkonech velký podíl.

Hrály: Dlesková 14 střel / 8 branek, Egermajerová 20/16, Kampfová 11/8, Krejčí 13/11, Kurešová 16/13, Markupová 3/3, Pivoňková 3/2, Pluhařová 11/9, Rybová 14/14, Vodrážková 13/13

Chytaly: Pivoňková, Pluhařová

Béčko

Na béčko čekal v prvním ranním zápasu domácí soupeř a vstup do turnaje byl z naší strany více než ospalý. V osobce jsme vstřelili pouze 2 branky a soupeř si tak nesl do druhého poločasu čtyřbrankový náskok (2:6). Ve hře byl ale výkon o poznání lepší, holky byly pozornější v obraně a i přesnější v zakončení. To nám ale vydrželo pouze prvních 10 minut, v nichž jsme byli jasně lepší a skóre se překlopilo na naši stranu (9:7). V posledních 10 minutách už jsme ale skórovat bohužel nedokázali a soupeř výsledek šťastně otočil (9:10).

Druhý a třetí zápasy pak byly pro holky velmi těžké, jelikož proti nám stáli soupeři výrazně herně zkušenější. I tak ale jak proti áčku, tak i proti Kynžvartu (osobka 1:8, celkově 3:17) dokázaly předvést několik pěkných akcí, které se ale ne vždy dařilo přesně zakončit.

Celkově jsou tyto turnaje pro holky, z nichž velká část hraje házenou jen krátce, stále především o sbírání zkušeností. Vyzdvihnout je určitě potřeba výkon obou brankářek, které předvedly řadu pěkných zákroků. V poli se nejvíce dařilo Sofi s Nasťou a z posil minižaček předvedla rozhodně nejaktivnější výkon Čert, která, ač to pro ni byly první zápasy v této kategorii, se větších soupeřů vůbec nebála.

Hrály: Bergerová 1, Boušová, Michalidesová 2, Mildorfová 3, Mojsza 4, Potokii 7, Rampová, Randová, Roubová, Smutná, Urbanová, Valentová 2

Chytaly: Boušová, Randová