První výjezd jarní části: DHK Zora Olomouc X DHC PLZEŇ (21.1.2023)

| Přečteno 132x

Po nepovedeném vstupu do jarní části čeká Plzeňanky další zkouška v podobě rozjeté a doma velmi nepříjemné Olomouce.

 

Olomouc začala sezónu v průměrném tempu. Venku Hanačky hned třikrát o body přišly, když je obrala Dunajská Streda 28:26, Plzeň 27:25 a šala 31:25. Na domácí palubovce ale Zora připisovala vítězství s Porubou 31:28 a favorizovanými Michalovci 24:23. Na tuhle parádní výhru ale tým nenavázal a ve Zlíně prohrál 31:28. Závěr roku se však Olomouci obzvláště povedl. Nejprve uhrála remízu v Mostě 25:25 poté jen o dvě branky podlehla Slávii 23:25 což následovala výhra na horké půdě Kynžvartu 24:26 a ve Stupavě 34:18. Na skvělý závěr podzimu navázal náš sobotní soupeř i startem jara, kdy prakticky jasně smázl Dunajskou Stredu 29:23.

Plzeň stále tápe a motá se v začarovaném kruhu velké marodky. Tým je ale odhodlaný vyhrávat a ví, že je třeba začít sbírat body, pokud chce přemýšlet o dobrém umístění. Navíc se v posledním utkání skvěle rozehrála mladá naděje Simona Schreibmeierová a do týmu přišel další nový impuls se jménem Natálie Gärtnerová. Pojďmě si ji trochu představit.

Kdo tě k házené přivedl a čím si tě nakonec získala?
K házené mě přivedl můj otec, když mi bylo 8 let. Všechno to začalo v Kunovicích, hádám ale, že asi až tak na třetí pokus, protože se mi házená tenkrát úplně nezamlouvala. Budu se opakovat už po několikáté, ale pořád si stojím za tím, že jsem u házené zůstala jen díky Veronice Andrýskové (současná hráčka DHK Baník Most), která za mnou tenkrát na tréninku přišla s tím, jestli si budeme házet. Dodnes je to jedna z mých nejlepších kamarádek.

Popiš nám ve zkratce průběh své kariéry. Co považuješ za svůj největší úspěch?
Po začátcích v Kunovicích přišel Zlín. Ve Zlíně jsem studovala střední školu a i proto jsme několik let působila právě tam. Po letech strávených ve Zlíně pak přišla chuť zkusit i něco jiného, a protože otec tenkrát trénoval Hodonín, byla to taková jasná volba. No a teď jsem díky přestěhování se do Plzně tady. Co se týče mých úspěchů, kromě pár medailí a pohárů, které už mi nikdo nikdy nevezme, jsem ráda, že jsem si mohla zahrát s lvíčkem na prsou, to je pohlazení na duši a hádám, že sen každého sportovce.

V čem jsi pro tým největším přínosem?
‚To je otázka, kterou bych směřovala asi spíše k trenérovi, než ke mně samotné. Já můžu jen slíbit, že se budu snažit dělat maximum pro to, abych byla opravdu přínosem a ne přítěží 😁.

Premiéru si odehraješ už v sobotu s Olomoucí, na co si musíte dát pozor, abyste utkání dotáhli k vítězství?
Na to mám jednoduchou a stručnou odpověď. Musíme udělat minimální množství technických chyb a udržet si dobrou obranu. No a jestli chceme vyhrát, tak by bylo fajn dát minimálně o jednu branku víc, jak soupeř 😁.

A jak se k sobotnímu utkání staví trenér Richard Řezáč?
„Stále nás sužuje marodka, takže je Olomouc jasně v roli favorita. Pojedeme zabojovat o co nejlepší výsledek. Připravujeme se na dynamický zápas a základ musíme položit v obraně. Olomouc má střelecké spojky, které budeme muset eliminovat. Tyto zápasy už jsou v boji o play-off rozhodující.“

Utkání bude k dispozici tradičně na TVCOM od 17:30.