Krajská kvalifikace Házenkářského desetiboje (15. 1. 2023)

| Přečteno 202x

V neděli 15. 1. 2023 se v hale 31. ZŠ uskutečnila Krajská kvalifikace Házenkářského desetiboje, které se zúčastnilo naše družstvo mladších žaček a družstvo Házená Rokycany. Oproti původním předpokladům se naopak nezúčastnila družstva Slavie VŠ Plzeň ani Tachova.

Vzhledem k tomu, že bylo rozhodnuto, že z Plzeňského kraje do dalšího kola budou postupovat dvě družstva, tak bylo předem jasné, že pouť obou účastníků soutěží bude i nadále pokračovat. Holkám jsme toto však dopředu neřekli, abychom je donutili předvést co nejlepší výkony a aby měly možnost naostro si pod tlakem otestovat své dovednosti.

Tradičně se soutěžilo v dovednostních (rychlý běh na 2×15, hod do dálky, jednoskok z místa, překážková dráha) i házenkářských disciplínách (utkání s nařízenou osobní obranou, shot-outy, hra a aktivita). Kvůli závadě na radaru se bohužel neuskutečnila nová disciplína – hod na rychlost, která nahradila dřívější hod na přesnost (na plachtu).

Holky předvedly velmi dobré výkony a ve všech disciplínách se nám proto podařilo zaslouženě zvítězit. Stejně jako rokycanské házenkářky se tak již nyní můžeme těšit na Regionální kvalifikaci, která se uskuteční 2. 4. 2023 v Praze a z níž si vítěz vybojuje účast v celorepublikovém finále.