Ženy doma neúspěšné: DHC PLZEŇ 30:34 Sokol Písek (14.1.2023)

| Přečteno 245x

Na domácí palubovce Plzeňanky zvládly nastřílet třicet branek, do jejich sítě jich ale spadlo o čtyři více a ani doma tak v Novém roce nezabodovaly.

 

Úvod utkání zvládl domácí celek lépe a hned šel do vedení 4:3, pak ale přišlo vyloučení pro Verču Galuškovou a do výhody šel soupeř. Vedení Plzni vrátila ve dvacáté minutě Simča Schreibmaierová, když trefila domácí desátou branku (10:9). Na to reagoval Písek time-outem, po kterém se dokázal opět dostat do vedoucí pozice a nakonec se poprvé v utkání dostat na vyšší rozdíl 11:13. DHC se nicméně drželo v kontaktu a v poločase byl stav stále těsný 14:15.

Zlom nastal v úvodu druhé půle, kdy se Sokol během dvou minut dostal až ke čtyřbrankovému vedení 14:18. Domácí ještě stáhli a chvíli se drželi na rozdílu tří branek 18:21, ale ještě před čtyřicátou minutou soupeř opět odskočil, až na 19:25. Do konce utkání už se Plzeň nedostala blíže než na rozdíl čtyř branek a i přes třicet nastřílených branek na konci na tabuli svítil stav 30:34.

Co po prohraném domácím utkání řekl Richard Řezáč?
„Dnešek jsem ztratili v úvodu druhé půle, kde jsme první desetiminutovku prohráli 10:5, a pak už jsme jen stahovali. Stále se potýkáme s marodkou, ale na vítězství jsme měli. Ukázalo se, že zkušenosti Korešové se Stellnerovou byly rozhodující a dnes byl rozdíl i v brankách. Potřebovali jsme se někde chytit, ale v důležitých fázích se nám nedařilo střelecky. Výborně zahrála Simona Schreibmeierová, která nás držela střelecky a v obranné fázi Pavlína Lásková s Dominikou Galuškovou, které alternovaly na více postech. Máme omezené možnosti zapojení hráček a s přičtením děvčat v rekonvalescenci se nám možnosti jen snižují. Už moc času nezbývá, teď musíme jít do každého zápasu na vítězství.“

Další pokus na zisk prvních bodů v roce 2023 budou mít ženy hned příští sobotu 21.1.2022 v Olomouci, která dnes překvapivě doma porazila Dunajskou Stredu 29:23.

Hrály:

Kepková 2, Šmrhová, Bušauerová 2, Schreibmeierová 12/3, Kantnerová 1, Panošková 2, Galušková L. 3, Tomanová, Lásková 2, Galušková D. 2, Galušková V. 4

Chytaly: Mancellari, Řezáčová