Žákovská liga (2. kolo – 14. 1. 2023 Zlín)

| Přečteno 245x

Druhé kolo Žákovské ligy jsme vyrazily na první z moravských výletů – do Zlína. Cesta vláčkem byla tentokrát celkem v pohodě a měli jsme jen jedno zpoždění. Naštěstí vlaky na sebe počkaly, a tak jsem do Zlína dorazily večer po půl deváté. Největší páteční výzvou byl prudký kopec, který nás čekal cestou k ubytovně. K tomu pěkně pršelo, a tak holky mají nezapomenutelný zážitek.

První utkání proti Kunovicím jsme měli trochu nejistý začátek, pak jsme se srovnali a předváděli náš standardní výkon. V brance holky držela Kutyna a my jsme si už v první půli vypracovali náskok 12 : 7, a ten jsme ve druhé půli ještě navýšili na konečných 24 : 12.

Ve druhém utkání proti Mostu jsme se si prvních sedm minut nevěděli rady se zasunutou obranou soupeře a s nalepeným míčem. Po sedmi minutách jsme zaslouženě prohrávali 0 : 3. Pak se z křídla trefila Julča a konečně jsme začali hrát odvážněji. Nicméně Most ale bojoval a nechtěl se vzdát náskoku. O poločase jsme prohrávali o dva. Druhou půli začala hezkou ránou z dálky Aži, Most ale znovu rychle odpověděl. Až po brankách Báry a Aži jsme konečně ve 26. minutě dorovnali a o šest minut později dokonce vedli o dvě branky. Most ale bojoval a půl minuty před koncem dorovnal. My jsme si vzali tajm a závěrečná akce se nám podařila. Šest vteřin před koncem Bára dala vítězný gól a Most už odpovědět nestačil. Vyhráli jsme 16 : 15.

Před třetím utkáním proti Zlínu A si bohužel Kutyna vyvrkla kotník a nemohla do utkání nastoupit. Holky se ale neuvěřitelně semkly a na soupeřky doslova vlétly. Od začátku jsme vedly a soupeřky jen dotahovaly. Výborně hrála Aži ale makaly i všichni ostatní. Utkání rozhodla výbornými výkony Hanka v brance a Róza svým tlakem z pravé spojky. V utkání bylo hodně sedmiček i vyloučení na obou stranách. My jsme to ale všechno zvládly (dokonce i oslabení 4 : 6 jsme vyhráli 2 : 1). Zaslouženě jsme vyhráli 21 : 13.

Poslední utkání proti Ústí nad Labem nás stálo velkou spoustu sil. Po poločasovém remízovém výsledku jsme přece jen dokázali přidat plyn a ve druhé půli soupeřkám odskočit. Výborně zahrály Áža, Kačka i Barča – dohromady daly 18 branek. Ale své samozřejmě odmakaly i ostatní. Soupeře jsme přetlačili nakonec poměrně vysokým rozdílem 26 : 18.

Celkově:

Odehráli jsme výborný turnaj. Všechny hráčky, které hrály na hřišti, zaslouží pochvalu za maximální snahu a bojovnost. Největší a nejtěžší práci v obraně odvedly Adla, Vendy, Aži a Róza. Nejvíce naběhaly a hodně míčů získaly Bára s Kačkou. Také křídla byla vidět a prosazovala se nejen ze hry ale i na postavenou obranu. Pochvalu zaslouží také brankářky, které si sice vybraly slabší chvilku v prvním poločase posledního zápasu s Ústím, ale jinak byly holkám oporou. Od druhého zápasu už také fungovala lavička a společně s jednou fanynkou v hledišti vytvořily hráčkám na hřišti výbornou atmosféru.

Hrály:

Budková A. 7, Budková K. 12, Dostalová 18, Hanzlíková 19, Poskočilová, Rittichová 3, Samcová, Sedláčková A. 6, Sedláčková M. 2, Smrtová 8, Svatoňová 3, Červená 9

Chytaly: Nikodemová a Sýkorová

DHC Plzeň moc děkuje panu Pavlíkovi za krásné fotky, které si můžete prohlédnout zde.