Konečně doma!! DHC PLZEŇ X Sokol Písek (14.1.2023)

| Přečteno 186x

V sobotu 14.1.2023 se ženy představí poprvé v novém roce na domácí palubovce.

Od tradičních 17:00 hodin vyzvou zatím sedmý Písek.

 

S jihočeským celkem, který přes léto posílil o Ivetu Korešovou, ženy první víkend v září odstartovaly sezónu vysokou porážkou na soupeřově palubovce 32:22. Písek hrál doma i druhé soutěžní utkání s mistrovským Mostem, které prohrál malým rozdílem 25:29. Na palubovce Slavie pak ale přišla vysoká porážka 33:23, na níž opět doma navázaly Jihočešky remízou s dravým Kynžvartem 32:32. „Povinnou“ výhru přivezl Sokol ze Stupavy 23:31, ale zase ne tak přesvědčivou z Olomouce 30:31. Doma se píseckému celku podařilo získat body naposledy s Porubou 29:22 a následovaly dvě prohry se slovenskými soupeři – v Šale 42:26 a doma s Michalovcemi 28:30. Podzimní část skončila pro tým vítězně, když pokořili venku Zlín 29:28.

Plzeň se i přes velkou marodku minulý týden dokázala nabudit na dohrávku 11. kola MOL Ligy proti těžkému soupeři z Dunajské Stredy, kde svedla skvělý boj a vyrovnaný výkon, až do samotného závěru utkání. Tam už bohužel došly síly a DHC prohrálo 32:26. Teď je ale čas přehoupnout se do druhé poloviny soutěže nejideálněji se ziskem bodů a kde jinde tento úkol splnit, než před domácím publikem.

Co na sobotního soupeře říká trenér Richard Řezáč?
„Písek si drží standardní úroveň hry. Tým táhne Iveta Korešová s Alenou Stellnerovou, které dobře doplňují Chlupová se Svobodovou. Jejich souhra je propracovaná a sbírají důležité body. My se teď koncentrujeme na to, abychom dokázali jejich hru narušovat a zkusili z toho vytěžit nátlakovou hru směrem dopředu. Nečeká nás jednoduchý úkol, ale pokud chceme myslet na vítězství, musíme odevzdat maximálně bojovný a hlavně disciplinovaný výkon. Bylo by fajn v úvodním domácím utkání tohoto roku diváky potěšit ziskem dvou bodů!“

Jak již bylo řečeno, utkání se hraje v sobotu 14.1.2023 od  tradičních 17:00. V prodeji jsou také stále  permanentky, které na tuto polovinu sezóny zakoupíte za 500,-. Mimo záruku volného vstupu na domácí utkání, máte jako držitel permanentky vstup i na případné boje v Play-off. Cena vstupenky na utkání zůstává 100,-.