Nový rok startujeme na Slovensku!! HC DAC Dunajská Streda x DHC PLZEŇ (7.1.2023)

| Přečteno 200x

Do roku 2023 vstupuje DHC dohrávkou 11. kola, které se neuskutečnilo kvůli vysoké marodce v našem kádru.

V sobotu se tým vydá na dlouhou cestu do Dunajské Stredy.

Dunajská Streda letos neodstartovala sezónu velmi přesvědčivými výkony. Olomouc dokázal slovenský celek porazit 28:26 a Porubu pak 24:28. Následovaly dvě těsné prohry s regionálními soky – Šala 25:26, Michalovce 20:19. Ve Zlíně si ale Dunajská Streda spravila chuť vysokým dvacetibrankovým skalpem 38:18 a naskočila zpět na vítěznou vlnu, kterou udržela až do konce roku. Doma Slovenky naprosto překvapivě zdolaly Most 31:24, poté zvládly výjezd na horkou slávistickou půdu 28:31 a přidaly ještě důležitou domácí výhru, kdy ve druhém poločase smázly Kynžvart 32:24. Vítěznou vlnu nakonec potvrdil tým ve Stupavě, kde jasně zvítězil 18:34.

Plzeň má před sebou nelehký úkol, a o to více, že se hraje na palubovce soupeře. Po posledních předvedených výkonech úřadujících vicemistryň ČR se ale jistě můžeme těšit na hezkou házenou a zajímavý boj. DHC jede na Slovensko přerušit šnůru soupeřových pěti vítězství a ukončit tak otevřený konec podzimní část ziskem bodů. Věřme, že se jim to povede!

Jak Plzeňanky zvládly velkou předvánoční marodku a jaké mají vyhlídky na sobotní utkání sdělil trenér Richard Řezáč:
„Zdravotní stav týmu je o poznání lepší, přesto však pojedeme oslabeni. Denisa Franzová čeká na magnetickou rezonanci, takže na zápas nepocestuje. Nečeká nás nic lehkého a do zápasu jdeme s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Dunajská Streda má vyzrálý tým a podává stabilně dobré výkony, obzvláště v domácím prostředí. My u nich ale vždy hrajeme dobré zápasy a doufám, že tomu bude tak i tento víkend.“

Utkání začíná v 16:00 a budete ho moci sledovat na stránkách slovenské sázkové kanceláře Niké.sk.