2. Házenkářská akademie DHC PLZEŇ (22.12.2022)

| Přečteno 391x

V předvánoční čtvrtek 22.12.2022 se v hale 31. ZŠ  sešly nejen všechny hráčky, ale i rodiče a fanoušci DHC PLZEŇ. Konala se zde totiž již druhá Házenkářská akademie DHC Plzeň (ta první se uskutečnila před šesti lety v roce 2016). Když se všichni usadili, zhasla světla a program mohl začít.

Po úvodním videu, které připomnělo největší úspěchy klubu v uplynulé sezóně, už přišla na řadu první vystoupení. Nejprve nastoupily naši nejmenší talenti – hráčky z kroužku Míček  společně se svou patronkou Terkou Bušauerovou. Ve svém vystoupení ukázaly všechno, co už s míčem i bez něj umí. Poté přišly na řadu Žirafky, a ty si mimo míčů přivezly i  sáně a sněhové koule a své vystoupení zahájily pořádnou koulovačkou. První blok vystoupení zakončilo vyhlášení soutěže o nejhezčí ozdobu na stromeček. Všechny ozdoby ručně vyráběly hráčky našeho klubu a ty nejhezčí vytvořily Niky Egermajerová (mladší žačky), Domča Bergerová (minižačky Berušky) a Linda Vildmanová (Přípravka Sluníčka).

Další vystoupení připravila Sluníčka, která si na chvíli propůjčila identity našich žen. Bojovné a akční vystoupení končilo závěrečným pokřikem a děkovačkou. Na to navázaly Berušky více tanečním vystoupením proloženým házenou a gymnastikou. Pak přišla na řadu velmi příjemná povinnost – předání finanční odměny za sběr plechovek. Již pátý rok sbíráme a recyklujeme plechovky s firmou Ball a letos jsme s 802 kilogramy obsadili v této soutěži druhé místo. Tím jsme si vysloužili odměnu 15 000 Kč pro náš klub a 20 000 Kč pro charitativní organizaci. Tou se letos stal dům Exodus se sídlem ve Třemošné, který pomáhá lidem s tělesným postižením. Za firmu Ball dárkové šeky nám i Exodu předal bývalý házenkář a trenér DHC PLZEŇ Petr Beránek. Děkujeme!

Vystoupení se mezitím přesunula ke starším zástupkyním klubu. Mladší žačky se rozdělily na dva tábory, které soupeřily v házenkářsko-taneční bitvě a starší žačky se zase nedokázaly vzdát míče ani před Vánoci a předvedly, jak se dá pojmout házená hravě ve skupině i jednotlivě. Po dvou vystoupeních následovalo další příjemné prerušení programu – tentokrát to bylo losováním tomboly, ze kterého vzešlo hned 10 šťastných výherců.

Poslední dvě vystoupení všichni očekávali s velkým napětím, protože všichni byli zvědaví, jaké vystoupení připraví dorostenky, a jaké ženy. Dorostenky s chutí odložily házenkářskou výstroj a převlékly se do prostěradel, ve kterých předvedly pár neuvěřitelně vtipných tanečních kousků. Ženy pak roztleskaly celou halu se svou oblíbenou písničkou – Letuška z Palerma, čímž zakončily celý večer ve veselém duchu. Pak už následoval jen druhý tah tomboly (dalších 10 šťastných výherců), společný závěrečný tanec a velké finále v podobě rozdání dárků u vánočního stromečku.

Ani letos jsme nezapomněli udělat charitativní vánoční dobrý skutek a místo vstupného jsme vybírali potraviny pro lidi v nouzi. Vstupné mimo diváků donesli i hráčky a trenéři, a tak jsme druhý den do potravinové banky v Plzni odvezli celkem 256 kilogramů potravin!

Děkujeme všem za krásný společný večer a těšíme se na spoustu dalších podobných akcí!

Krásné fotky, které fantasticky zachycují atmosféru celé akce, najdete zde. Paní Beková, moc děkujeme!!!

#dhcfamily