Starší žačky bronzové na Předvánočním turnaji v Písku (16. – 18. 12. 2022)

| Přečteno 264x

Poslední předvánoční víkend vyjely starší žačky na Předvánoční turnaj do Písku. Romantická cesta vlakem, který měl tradičně zpoždění, utekla relativně rychle.

Pak už nás čekalo první utkání – Jiskra Havlíčkův Brod. Do zápasu jsme vstoupili rychle a dobře. Bohužel jsme trefili i spoustu tyčí, a tak jsme sice pořád vedli, ale nikdy pořádně neodskočili na vyšší rozdíl. Až poslední pětiminutovku jsme utrhli a vyhráli 19 :7.

Druhý zápas proti dobře hrajícímu Jindřichově Hradci byl o poznání složitější. Od začátku bylo utkání vyrovnané a hrála se hezká házená. V poslední pětiminutovce jsme soupeřkám odskočili na tří gólový rozdíl a ten už jsme uhájili (vyhráli jsme 12 : 10).

Parádní výkon jsme podali ve třetím utkání proti Kynžvartu. Obrana fungovala výborně a dařilo se nám přerušovat. Dařilo se i Kutyně v brance (za 12 minut 9 zákroků). V útoku se dařilo oběma Budkám, dobře hrála i Aži a tři góly z křídla přidala Lúca. Vyhráli jsme po pěkném bojovném výkonu 19 : 16.

V posledním pátečním zápase jsme měli vlažnější první poločas proti Mostu, který nás minule porazil ve finále Mikulášského turnaje (tentokrát mu ale některé opory chyběly). Do druhé půle jsme vlétli v rychlém tempu a během chvíle utkání rozhodli. Vyhráli jsme 21 : 8.

V sobotu dopoledne nás čekali Ivančice. Ty hrají pěknou kombinační házenou a my jsme zpočátku měli problém se srovnat s větším množstvím křížů a dohrávek do pivota. Navíc několik našich střel bylo zbytečně nepřesných a skončilo v rukou brankářek nebo na tyčích. Přesto jsme o poločase vedli o tři. I ve druhé půli jsme byli mírně lepším týmem, a tak utkání skončilo našim vítězstvím 17 : 12.

Pak nás čekaly Háje. Opět to byl tým, se kterým jsme na posledním turnaji prohráli. Tentokrát byl zápas vyrovnaný pouze v první pětiminutovce, pak jsme si trpělivou hrou postupně vypracovali náskok. Velkou pochvalu zaslouží Sára s Adélou, které zvládly odbránit nejnebezpečnější hráčky soupeřek. Sára přidala i pěkné branky v útoku. Dařily se nám rychlé přechody, ale k vidění byla i řada pěkných spoluprací dvojic (Lúca uvolnila krásně Sáru, Adéla Julču…). Vyhráli jsme 15 : 6.

Třetí utkání s Dunajskou Stredou byl z naší strany totální propadák. V obraně jsme hořeli, v útoku jsme byli pomalí, breptalo nám to a nedokázali jsme proměnit. Soupeřky vedly v podstatě od samého začátku a vyhrály 11 : 14.

Ve čtvrtém zápase bohužel mizérie pokračovala. Hrály jsme pomalu a nedůrazně a moc koukat se na to nedalo. Do poločasu jsme si vypracovali nepřesvědčivý třígólový náskok, které jsme naštěstí během první pětiminutovky navýšili na rozdíl osmibrankový. Pak už jsme jen doklopýtaly k výsledku 18 : 9.

V neděli ráno nás čekal nejprve Písek cB. Vstup do utkání jsme měli výborný a v šesté minutě jsme vedli 6 : 0. Pak jsme polevili a soupeřky snížili na 6 : 3. Pak jsme zase navázali třígólovou šňůrou my a odskočili na poločasových 9 : 3. Ve druhé půli hrály soupeřky na dva pivoty, nicméně my jsme si s tím poradili a vyhráli 17 : 10.

Závěrečný zápas turnaje měl být vyvrcholením celého turnaje a možná i byl. Útočilo se s chutí na obou stranách. My jsme bohužel nedokázali v obraně odbránit levé křídlo soupeřek, a to se ukázalo rozhodující. Našim brankářkám se zápas nevydařil. Navíc v útoku jsme se také pokaždé netrefili (kromě jiného jsme nedali dvě sedmičky). Prohráli jsme po snaživém bojovném výkonu 10 : 12.

Celkově:

Nejlepší hráčkou našeho družstva byla Adéla Sedláčková – odváděla nadstandardní výkony v obraně i útoku. Výborný turnaj odehrály Sára a Bebe, které k tradičně dobré obraně přidaly i větší aktivitu v útoku. Sára byla zvolena nejlepší křídelnicí turnaje! Vysoký standard opět předvedly střední spojky Kačka a Barča, dařilo se i Aži. Velmi dobře hrála Julča na křídle. Lúce se tentokrát příliš nedařilo. Pivoti se tentokrát spíše trápily, i když pár gólů taky daly..

Hrály:

Budková A. 16, Budková K. 27, Dostalová 24, Hanzlíková 17, Poskočilová 3, Rittichová 8, Růžičková 4, Sedláčková A. 15, Sedláčková M. 1, Smrtová 10, Svatoňová 23

Chytaly:

Červená, Nikodemová, Poskočilová