Starší dorostenky: DHC Slavia Praha 42:24 DHC PLZEŇ (11.12.2022)

| Přečteno 190x

K poslednímu utkání v roce 2022 nastoupil v neděli 11.12. starší dorostenky proti Slavii Praha.

S oslabenou sestavou tvořenou především hráčkami mladšího dorostu na vítězství ani zdaleka nedosáhly a přezimují na devátém místě tabulky 1. ligy.

 

První půle se nesla ve velmi vyrovnaném duchu. Po prvních deseti minutách prohrávaly Plzeňanky pouze o jedinou branku 5:4. Do patnácté minuty pak soupeř navýšil na 8:6 a devět minut před poločasem prohrávaly naše hráčky o pouhé tři branky 11:8. Závěr první půle ale vše změnil. Poslední minuty domácím vyšly na jedničku a dokázaly se tak utrhnout k poločasovému vedení 19:10.

Druhá půle už žádný velký obrat nepřinesla. Devíti statečným do pole docházely po náročném utkání ve své kategorii síly a Slávia mohla v klidu navyšovat svůj náskok, který se vyšplhal až na osmnáct branek 42:24.

Poslední hodnocení plzeňského trenéra Pavla Touše v tomto roce:
„K utkání jsme nastoupili v oslabené sestavě díky zraněním a nemocem. Holky opět měly v nohách náročné utkání z kategorie mladších dorostenek a podle toho jsme připravili taktiku na další ještě těžší zápas. Jsem spokojen s tím, jak holky k utkání přistoupily, maximálně dodržovaly taktické pokyny, což se nám v minulých utkáních někdy příliš nedařilo. Věděli jsme , že nemáme moc šancí na úspěch, ale bojovností nasazením a chutí do hry jsme soupeře nutily k vydání více sil  k vítěznému konci. Musím holky pochválit za maximální vynaložené úsilí v utkání a ,,smeknout klobouk“ před tím ,že tento zápas zvládly jak fyzicky , tak i po herní stránce. Vzhledem k tomu, že to byl náš poslední zápas podzimní části, tak chci holkám moc poděkovat za bojovnost, nasazení a za odvedenou práci a zároveň za skvělou reprezentaci klubu během celé podzimní části. Přeju si, aby se zraněné a nemocné holky  daly co nejdříve do pořádku a mohli jsme se zase všichni společně připravovat na jarní část sezony. Děkuji také všem rodičům za spolupráci a vytvoření vždy kvalitní fanouškovské atmosféry a přeji si aby jim to i nadále vydrželo.“

Jarní část začínají dorostenky v sobotu 11.2.2023 až v daleké Olomouci.

Hrály:

Dubská, Loskotová 1, Burjasová 3, Vopatová 3, Šollarová, Palečková 1, Polanková 7, Vaicová 1, Bezdičková 8

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová