1. liga mladších dorostenek: DHC Slavia Praha 35:29 DHC PLZEŇ (11.12.2022)

| Přečteno 236x

Neděle patřila dorosteneckým bojům a ten první odehrály mladší dorostenky v 11:00 na palubovce pražské Slávie.

Rozhodující náskok si domácí vybudovali už v první půli a tak vyhrát druhý poločas o jednu branku nakonec nestačilo.

 

Slávia šla lepším vstupem rychle do vedení o tři branky 4:1, které ještě do desáté minuty zvýšila na pět 9:4. Plzeňankám se pak podařilo snížit a až do závěrečných sedmi minut prvního poločasu držet stav na čtyřbrankovém rozdílu 14:10. Poslední minuty ale stejně jako ty první vzaly do svých rukou hráčky domácího celku a do poločasu navýšily na nepříjemných 19:12.

Úvod druhé půle patřil opět Pražankám a během šesti odehraných minut bylo na tabuli poprvé vidět desetibrankové manko Plzeně 25:15 a následně hned 27:16. Výše ale naše mladší dorostenky soupeře nepustily a skóre se dlouho drželo na rozdílu deseti branek. Pět minut před koncem přišel z naší lavičky time-out, po kterém začala plzeňská děvčata snižovat. Na velký obrat už ale čas nezbýval, a tak dokázala pouze snížit porážku na 35:29.

Jak poslední utkání roku 2022 hodnotila trenérka Jana Bureš Galušková?
„Ze Slávie odjíždíme s porážkou, ale za výkon se určitě stydět nemusíme. Vzhledem k velké marodce a zraněním jsme totiž utkání mladšího i následné utkání staršího dorostu odehráli pouze s osmi hráčkami. Holky odmakaly 120 minut a ani jedno utkání neodevzdali. Se soupeřem jsme se drželi dlouho, poté ale samozřejmě chyběly síly a nemohli jsme prostřídat. Za poslední zápas tohoto roku nicméně patří velké poděkování, že se na zápas nevykašlaly. Na závěr děkuji samozřejmě i všem rodičům a fanouškům, kteří nám pomáhali s dopravou a podporovali nás jak se dalo. Doufám, že se stejným nasazením společně vstoupíme i do nového roku.“

Jarní část začínají dorostenky v sobotu 11.2.2023 až v daleké Olomouci.

Hrály:

Bezdičková 7, Loskotová 1, Burjasová 4, Vopatová 5, Šollarová 1, Palečková 2, Polanková 9/4, Vaicová

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová, Soukupová