Stříbrný Mikulášský turnaj (starší žačky 9. – 11. 12. 2022)

| Přečteno 229x

První utkání proti Ústí nad Labem jsme zvládli velmi dobře. V čase 2:37 jsme vedli již 5:0 a náskok dále navyšovali. Druhou desetiminutovku jsme trochu polevili v obraně, ale v útoku jsme byli nadále velmi produktivní a vyhráli jsme 19 : 5.

Druhé utkání se hrálo ve vysokém tempu. Pardubice hrály rychlou házenou s častou střelbou z dálky. My jsme se také nedali zahanbit, a tak padala spousta branek. My jsme naštěstí stříleli přesněji a vystříleli jsme si výhru 18 : 7.

Ve třetím utkání jsme měli mírnou herní převahu od samého začátku, ale góly dával Písek. My jsme ztratili spoustu míčů nepřesnými dlouhými přihrávkami a lajdácky bránili. Druhá desetiminutovka byla z naší strany produktivnější. Nejprve v oslabení v 16. minutě srovnala Lúca (7 : 7). Poslední dvouminutovka patřila Sáře Svatoňové, která dvěma brankami z křídla a jedním gólem z trháku rozhodla o našem vítězství 11 : 9.

První nedělní utkání proti Ledči nad Sázavou bylo ve znamení velké bídy. Sice jsme běhaly rychleji než soupeřky, ale míč nám z ruky padal a padal. V 15. minutě jsme vedli 2 : 1. Pak jsme konečně dva míče za záda brankářky protlačili a bylo to 4 : 1. Pak už jsme to dotlačili do vítězného konce a vyhráli jsme 7 : 3 (ale koukat se na to nedalo).

Druhé utkání bylo z naší strany mnohem produktivnější a od začátku jsme šli za vítězstvím. Nakonec jsme porazili Sokolky z Kobylis 18 : 5.

V nedělním finále jsme nastoupili proti domácímu týmu DHK Baník Most. Utkání bylo dynamické a divácky atraktivní od samého začátku. Hrálo se v krásné atmosféře za mohutného povzbuzování fanoušků obou týmů. My jsme se na začátku z rukou Lúci ujali vedení, pak byl ale produktivnější Most. Třikrát si v zápase mostecký tým dokázal vypracovat dvoubrankový náskok a třikrát jsme ho dokázali dotáhnout. V poslední minutě byl remízový stav. My jsme bohužel v útoku chybovali a soupeřky nás potrestaly. Závěrečná devítka po čase na výsledku nic nezměnila. Odehráli jsme velmi dobré utkání, přesto jsme nakonec byli poraženým týmem. Holky mají pochvalu, za pěkný bojovný výkon, který předvedly.

Z turnaje si odvážíme stříbrné medaile.

Hrály:

Budková A. 5, Budková K. 17, Hanzlíková 17, Rittichová 6, Samcová 2, Sedláčková 12, Smrtová 9, Svatoňová 11, Červená 5

Chytaly: Nikodemová, Sýkorová, Červená