Stříbrný Mikulášský turnaj mladších žaček (Most 9. – 11. 12. 2022)

| Přečteno 228x

Po roce se mladší žačky vypravily opět na Mikulášský turnaj do Mostu, který tentokrát už nebyl ovlivněn koronavirovými omezeními a mohl se konat po celé tři dny.

V pátek jsme odehráli 3 zápasy v hale ve Strupčicích, kde nám více než soupeři, dělaly problém spíše o něco menší rozměry haly. V prvním zápasu nás čekaly Kobylisy, s nimiž jsme se letos potkali v Milevsku a neodehráli tam příliš povedený zápas. Tentokrát bylo ale od počátku jasné, kdo má navrch (14:2). Zato druhý zápas proti Milevsku už byl rozhodně těžší. I přes několik nedůsledností v obraně jsme vyhráli 12:8. Poslední zápas proti Mostu pak patřil mezi ty snazší, i když chyb bylo v naší hře více, než bychom si představovali (15:2).

V sobotu nás čekaly pouze 2 zápasy a oba holky s přehledem zvládly. V prvním proti Lounům nás soupeř příliš neprověřil (17:3), ale ve druhém proti Hrabůvce již bylo potřeba zabrat naplno (9:2).

V nedělním finále jsme se tak mohli těšit na skvěle hrající Zlín. S ním jsme sice před 2 týdny vyhráli na Hájích, ale tentokrát se z naší strany o příliš povedený zápas nejednalo. Ve výborné atmosféře nám sice lépe vyšel začátek, ale po 10min se podařilo soupeři vyrovnat a následně si i vytvořit náskok, který postupně narostl až na 5 branek. Holky sice bojovaly, ale obrana nebyla ani zdaleka tak pevná jako obvykle. Největším oříškem pro nás však byla výborně chytající brankářka soupeře, která doslova uzamkla branku. My jsme si sice dokázali vybojovat řadu dobrých střeleckých příležitostí, ale proměnit je bylo nadlidským úkolem. Po neuvěřitelných 5 neproměněných sedmičkách a dalších 4 náskocích tak mohl soupeř slavit zcela zaslouženou výhru (12:17).

Celkově je potřeba holky rozhodně pochválit. Stříbrné medaile po dvou předchozích zlatých sice holky obrečely, ale tentokrát je potřeba sportovně uznat, že zlínské házenkářky byly lepší, soustředěnější v zakončení a zaslouženě proto vyhrály. Pro holky by měl být turnaj především velkou zkušeností do budoucna, protože je potřeba umět se vyrovnat s tím, že ne vše se v utkání podaří, a nenechat se tím rozhodit.

Z jednotlivců mezi opory opět patřily zejména Egi s Naty, zdatně jim ale sekundovaly i Kačka a se zraněním bojující Čarda. V brance tým i tentokrát držela zejména Nela. Střelecky se ale dokázaly prosadit téměř všechny hráčky. Všem proto rozhodně patří pochvala.

Hrály: Boušová, Čardová 7 branek, Dlesková 18, Egermajerová 24, Haberová 1, Krejčí 10, Kurešová 4, Pivoňková 3, Pluhařová 3, Přerostová, Rampová 1 Roubová, Rybová 2, Vodrážková 5

Chytaly: Haberová, Pivoňková, Pluhařová