Starší dorostenky: Sokol Vršovice 32:36 DHC PLZEŇ (6.12.2022)

| Přečteno 190x

Dohrávku důležitého utkání odehrály v úterý 6.12. v 19:00 starší dorostenky na palubovce Vršovic.

Díky zisku důležitých bodů se tak posunuly z předposledního místa a mají dobře našlápnuto k udržení 1. ligy.

 

„Tento zápas pro nás byl velice důležitý, což se v úvodu potvrdilo na rozpačitém a nervózním výkonu, hlavně v útočné fázi. Díky obraně jsme ale udržovali průběh utkání vyrovnaný a to bylo naším cílem,“ hodnotil trenér Pavel Touš. První poločas se hrála opravdu vyrovnaná partie na jejímž lepším konci byl každou chvíli jiný tým a ve dvacáté třetí minutě byl k vidění vyrovnaný stav 13:13. „V závěru prvního poločasu jsme si hlavně  zlepšenou  koncovkou  dokázali  vytvořit  brankový náskok, který se ukázal jako rozhodující,“ přidal k části, kdy se Plzni podařilo dostat na poločasový stav 14:18.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Vršovické pokusy o zvrat byly stále neúspěšné, i když se domácí hned v úvodu druhé půle lehce dostali na dostřel dvou branek 19:21, čehož se drželi prakticky celý zbytek zápasu. Až poslední tříminutovka Sokolu nevyšla a tím umožnil Plzeňankám dojít k vítězství 32:36.

„Holky podaly zodpovědný výkon jak v obraně, tak v útoku, a to bylo důležité pro náš úspěch. Musím pochválit celý tým za bojovnost, nasazení a vůli po vítězství a že jsme se v důležitých okamžicích vyvarovali zbytečných chyb a zápas dovedli do vítězného konce,“ dodal spokojeně nakonec.

Teď už mají starší dorostenky na seznamu pouze jedno utkání podzimní části, a to v Praze na Slávii, kam vyrazí v neděli 11.12.2022.

Hrály:

Košková, Vopatová 5, Dubská 2, Loskotová 6, Burjasová, Šollarová, Palečková 1, Polanková 11/2, Benešová, Bezdičková 9, Vaníková 2

Chytaly: Chvátalová, Kaucká