Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 29:37 TJ Sokol Poruba (4.12.2022)

| Přečteno 185x

V neděli 4.12. odehrály poslední domácí utkání tohoto roku starší dorostenky.

Herně velmi vyrovnané utkání, ale nevypadalo tak vyrovnaně na světelné tabuli a Plzeň tak nakonec prohrála vysoko 29:37.

 

Utkání se od začátku hrálo ve velmi vysokém tempu. Plzeň sice ztrácela, ale držela se soupeře na dostřel. První větší rozdíl přišel v patnácté minutě (6:10), ale Plzeňanky dokázaly šlápnout na plyn a stáhnout na 10:12. To ale nevydrželo dlouho a minut a půl před koncem vedla Poruba už o šest gólů 11:17. Poslední korekci na skóre provedlo DHC a poločasový stav byl 12:17.

Začátek druhé půle domácím hráčkám vůbec nevyšel a po čtyřech odehraných minutách prohrávaly už o devět (12:21). Skvělou následující desetiminutovkou ale Plzeňanky dokázaly trpělivou hrou snížit zpět na poločasový rozdíl 20:25 a vypadalo to, že jsou opět ve hře. Do posledních sedmi minut vstupovala Plzeň ještě s pětibrankovou ztrátou 25:30, pak ale domácí odešly fyzicky, Poruba dokázala navýšit a potvrdit vítězství 29:37.

Hodnocení domácího trenéra Pavla Touše:
„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání, a to se také potvrdilo. Od samého začátku se hrálo v rychlém tempu a ani jeden tým nešel do většího vedení, díky výkonu brankářek na obou stranách. Škoda, že my jsme neproměnili více příležitostí, díky kterým bychom byli v poločase možná i ve vedení. To se nestalo a ke konci prvního poločasu a začátku toho druhého jsme se neprosazovali, soupeř naopak proměňoval vytvořené šance a tím pomalu zvyšoval svůj náskok. Musím opět pochválit celý tým za snahu, odhodlání a hlavně bojovnost a věřím, že se dobře připravíme na další zápas a uděláme vše pro vítězství.“

Už v úterý 6.12.2022 čeká starší dorostenky dohrávka utkání ve Vršovicích, které nebylo dohráno kvůli špatným podmínkám hrací plochy. V neděli 11.12. pak zavítají na palubovku zatím prvního celku v tabulce – Slavia Praha a ukončí tak podzimní část soutěže.

Hrály:

Košková 1, Vopatová 3, Dubská 2, Loskotová, Burjasová, Bezdičková 11/2, Palečková 1, Polanková 4/1, Baumruková, Benešová 1, Růžičková 2, Vaicová, Vaníková 4

Chytaly: Nyklesová, Chvátalová