Dva body zůstaly doma! DHC PLZEŇ 36:30 Handball club Zlín (3.12.2022)

| Přečteno 226x

Sobota patřila jako již tradičně utkání našich žen.

Zpočátku hra připomínala spíše jízdu na horské dráze, v poločase se ale Plzeň dostala k pětibrankovému vedení, které už soupeř nesmazal.

 

Plzeňanky nastoupily do utkání velice slušně a velmi rychle si vybudovaly příjemný náskok 5:1. V osmé minutě ale plzeňskou kanonádu zastavil time-out hostující lavičky, po kterém se Zlín dostal do hry, začal se brankově prosazovat, stáhl až na jednobrankový rozdíl a dlouho se hrálo vyrovnaně. Srovnat se Zlínu podařilo až na konci dvacáté druhé minuty (13:13), ale žádný převrat se nekonal. Plzeň ještě víc přitlačila a v závěru si vybudovala náskok pěti branek. Poločas skončil 20:15.

Druhá půle se hrála vyrovnaně. Zlín se na začátku stáhl na tři branky 20:17 a toho se držel. Plzni se zpět na poločasových pět branek povedlo dostat až v šestnácté minutě (29:24), ale i na to našel soupeř odpověď, když třemi brankami v řadě stáhl až na 30:28. Blíže už to ale nešlo. Plzeňanky si výborně pohlídaly závěr a nakonec braly cenné vítězství 36:30 a posun na osmou příčku průběžné tabulky o jeden bod za Kynžvart a o jeden bod před Olomouc.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Útočná fáze dnes předčila tu obrannou. V útoku jsme dokázali být efektivní, ale v obraně jsme nechali soupeře dohrávat situace a dostávali jsme laciné branky. Zápas nevyšel ani brankářkám, ale tým je podržel. Velmi dobře se dnes do hry zapojila Simona Schreibmeierová a s ní hlavně v obranné fázi Kantnerová a Tomanová. Dokázaly plnit pokyny, a tak přispět k důležitému vítězství. Zápas měl dobrý náboj po celých šedesát minut.“

Poslední utkání podzimní části a zároveň poslední utkání v tomto roce odehrají ženy v sobotu 10.12.2022 v Dunajské Stredě od 18:00.

Hrály:

Kepková 4, Šmrhová 1, Bušauerová 2, Schreibmeierová 5, Kantnerová, Formanová 1, Franzová 4, Galušková L. 3, Tomanová, Lásková 1, Galušková D. 4, Galušková V. 10/3

Chytaly: Řezáčová 1, Mancellari