Žákovská liga 1. kolo (3. 12. 2022 DHC Plzeň)

| Přečteno 216x

Do prvního utkání jsme vstoupili výborně, koncentrovaně bránili a úspěšně proměňovali. V poločase jsme vedli již rozdílem šestnácti branek. Ve druhé půli jsme bohužel dost polevili v obraně a lajdácky proměňovali. S výsledkem druhé půle 14 : 8 tedy nemůžeme být spokojeni. Vyhráli jsme 34 : 12.

Druhé utkání proti Kynžvartu bylo z naší strany velmi nepovedené. Kynžvart od začátku vedl, my jsme mizerně bránily a kupily chybu za chybou. Brankářkám se nedařilo. Kynžvart si vypracoval čtyřgólový náskok, který se nám do poločasu podařilo zkorigovat na rozdíl dvou branek. Na začátku druhé půle jsme se trochu vzchopili a po pěti minutách jsme dokázali srovnat na remízový stav. Bohužel pak přišly tři neproměněné šance a k tomu dva ztracené míče a Kynžvart si postupně znovu vypracoval až čtyřgólový náskok, který jsme v závěru pouze korigovali na 17 : 20. Zápas se nám nepovedl, nechali jsme soupeřky diktovat tempo a celkově jsme udělali příliš mnoho chyb.

Třetí utkání proti Astře se hrálo prakticky bez obran. Za nás to bylo co minuta, to gól, a tak už to bylo v deváté minutě 8 : 1. Bohužel se nám nedařilo blokovat, a tak pak i do naší branky padal jeden gól za druhým. Nakonec jsme dali o dvanáct gólů víc než soupeř a vyhráli jsme 33 : 21.

Ani čtvrté utkání nebyl náš výkon v obraně podle našich představ. Góly jsme sice dávali, ale opět dostávali více než bychom potřebovali. Vyhráli jsme 34 : 20.

Celkově:

Bohužel se nám vůbec nepodařilo navázat na minulý skvěle odehraný turnaj ve Veselí nad Moravou. Obrana vázla, krajní spojky nedokázaly vytvořit takový tlak na obranu, jaký bychom potřebovali. Vyzdvihnout je potřeba výkon středních spojek Kačky i Barči, a také výkon Vendy a Bebe v obraně.

Hrály:

Budková A. 9, Budková K. 26, Červená 9, Dlesková 1, Dostalová 11, Hanzlíková 20, Honalová 1, Kaucká 2, Lontscharová 1, Poskočilová 2, Rittichová 8, Růžičková 2, Samcová 4, Sedláčková A. 9, Sedláčková M., Svatoňová 9

Chytaly:

Kaucká, Nikodemová, Poskočilová, Sýkorová, Červenác