2. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 38:27 HK Spartak Ústí n.L./Chomutov (26.11.2022)

| Přečteno 166x

V sobotu 26.11.  nastoupil B-tým mladšího dorostu k domácímu utkaní proti spojenému týmu Ústí nad Labem a Chomutova.

Zpočátku vyrovnaný duel nakonec skončil vysokým rozdílem, na kterém se gólově podílela každá hráčka na hřišti vyjma brankářek.

Zápas začal v poměrně vlažném tempu a po celý první poločas se tahal o rozdíl 2-3 gólů. Byli jsme schopni Ústí vždy utéct na rozdíl 3-4 branek, ale kvůli naší velmi špatné obraně a velkému množství technických chyb jsme Ústí vždy dovolili vrátit se do zápasu. Obraná fáze byla z naší strany v prvním poločase velmi špatná, možná z důvodu většího počtu nových hráček, které nás doplňovaly, ať už ze starších zakyň nebo z dorostu plzeňské Slávie. Holky si na sebe potřebují zvyknout a sehrát se. Poločasový stav byl 19:16 pro DHC.
Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. V šatně jsme si jasně řekli, co je potřeba změnit. Začala nám poměrně slušně fungovat obrana a vyvarovali jsme se většímu počtu technických chyb. Už od prvních minut druhého poločasu jsme diktovali tempo hry my a postupně navyšovali gólový náskok až na konečných 38:27 v náš prospěch.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„Díky druhému poločasu mohu zápas hodnotit kladně. Dva body zůstaly doma. Mrzí mě velmi velké množství technických chyb, kvůli kterým jsme soupeře po celý první poločas vraceli zpět do hry. Do příštích zápasů je potřeba se více koncentrovat a odbourat technické chyby. Se silnějším týmem by nás to mohlo stát body. Holkám chci poděkovat za druhý poločas, ve kterém předvedly dobrý výkon. Zvlášť ještě chci podekovat starším žačkám a dorostenkám z plzeňské Slávie které nás doplnily.“
Nyní má béčko mladších dorostenek volný víkend a k dalšímu utkání nastoupí, až příští sobotu 10.12.2022. Od 15:00 je na domácí palubovce čeká duel s Vršovicemi, tento zápas bude také jejich posledním utkáním podzimní části, tak přijďte holky podpořit!

Hrály:

Hanzlíková 5, Budková K. 4, Loskotová 2, Burjasová 2, Šollarová 4/2, Cvačková 5/1, Dostalová 3, Špačková 2, Šuchmanová 1, Sedláčková 3, Budková A. 1, Kokošková 2, Šantorová 2

Chytaly: Kaucká, Hodková