Starší dorostenky: Sokol Písek 32:27 DHC PLZEŇ (27.11.2022)

| Přečteno 146x

Zatímco ženy měly první adventní neděli 27.11. volnou, starší dorostenky vyrazily na prvoligové utkání do Písku.

Na tabulkově silnějšího soupeře bohužel nestačily, ale předvedly velmi sympatický výkon.

 

Úvod patřil domácím a během dlouhých šesti minut, kdy se Plzeň nedokázala trefit došli k vedení 2:0. „Vzhledem k tomu, že většina holek měla opět v nohách předešlé utkání ve své kategorii, jsme utkání začali pokud s pozměněnou sestavou i taktikou. Zápas byl hned od začátku vyrovnaný, ale v polovině prvního poločasu díky naší  slabší chvilce v proměňování šancí ,nám soupeř  brankově odskočil.“ Komentoval úvod trenér Pavel Touš. V osmnácté minutě se totiž Písek dostal do pětibrankového vedení 10:5. „Nám se podařilo do poločasu náskok snížit. Pořád jsme prohrávali, ale možnost na zvrat byl stále reálný.“ Ještě dvě minuty před koncem byly Plzeňanky na dostřel jediné branky 15:14, avšak pak padly za plzeňskou obranu ještě dva góly a do šaten se odcházelo za stavu 17:14.

„Začátek druhého poločasu, nám vůbec nevyšel střelecky . Jen díky Markétě Polankové, která svými zásahy  vždy jen korigovala pro nás nepříznivě vyvíjející se skore, jsme se drželi na dostřel k soupeři.“ To trvalo až do čtyřicáté osmé minuty, kdy na tabuli svítil stav 24:22, pak ale přišlo brankové ticho ze kterého DHC nedostalo ani písecké vyloučení a najednou prohrávaly naše hráčky o šest branek 28:22. Do konce už pak Plzeň dokázala skóre pouze korigovat na závěrečných 32:27. „Bohužel v závěru nám docházeli síly a soupeř díky větším zkušenostem a s více silami si došel pro vítězství a zaslouženě bral oba body.“

„Opět chválím celý tým za snahu a bojovnost a musíme se lépe  připravit na další utkání , které nás čeká v neděli před domácím publikem.“ Dodával plzeňský kouč nakonec.

Další utkání čeká na starší dorostenky opět o adventní neděli 4.12.2022, kdy na domácí palubovce od 15:00 vyzvou Porubu.

Hrály:

Košková, Dubská 1, Krausová, Vopatová 2, Palečková 2, Polanková 11/3, Baumruková 1, Benešová, Růžičková 3, Vaicová, Bezdičková 6, Vaníková 1

Chytaly: Nyklesová, Šindelářová