1. liga mladších dorostenek: Sokol Písek 26:26 DHC PLZEŇ (27.11.2022)

| Přečteno 228x

Nervák doslova do poslední vteřiny přineslo nedělní utkání mladších dorostenek v obloukové hale v Písku.

 

Úvodní slovo si vzal domácí celek a Plzeň tak musela neustále stahovat. To se prolomilo až v desáté minutě, kdy srovnala Markéta Polanková a následně poslala Plzeň do vedení Bára Loskotová 5:6. Od té doby si DHC vedení dokázalo držet a i když Sokol stáhl, vždy si ho vybudovalo zpět. Poslední branka první půle padla do plzeňské branky a tím pozastavila přestřelku za stavu 11:12.

Druhou půli otevřela až v páté minutě dvěma brankami naopak Plzeň a poprvé šla do vedení o tři branky 11:14. Během následujících sedmi minut ale přišlo na straně Plzeňanek k vyloučení a tým dokázal vstřelit pouze jedinou branku. Na druhé straně se Písku ovšem dařilo a tříbrankové vedení bylo rázem na druhé straně 18:15. Trpělivou hrou se ale DHC dokázalo dostat zpět do kontaktu a do poslední desetiminutovky vstoupit za vyrovnaného stavu 20:20. Štěstí však hrálo do karet domácím a Plzeň musela neustále stahovat. Karty se obrátily až v posledních pěti minutách 23:24 ačkoliv utkání se rozhodovalo až v poslední půl minutě. Dvacet pět vteřin před koncem proměnili domácí sedmimetrový hod a srovnali na 25:25, z plzeňské lavičky pak okamžitě přišel time-out a dvacet vteřin na útok ze kterého se deset sekund před konce prosadila Viky Bezdičková (25:26), Písek následně využil poslední šanci a v poslední vteřině proměnil střelu z dálky čímž zapečetil remízu 26:26.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Z Písku vezeme bohužel pouze remízu, po gólu v posledních vteřinách. Na začátku druhého poločasu jsme neproměnili minimálně čtyři vyložené šance z trháku, což nás samozřejmě stálo síly a hlavně góly. I přes remízový výsledek musím říct, že holky dřely a opravdu nepředvedly ostudný výkon. Ačkoliv nerad, dnes musím negativně hodnotit hlavně výkon rozhodčích a organizátorů u stolku.“

Nyní hrají mladší dorostenky opět doma. O druhé adventní neděli 4.12.2022 vyzvou na palubovce haly 31. Zš ve 13:00 Porubu.

Hrály:

Košková 1, Bezdičková 4, Loskotová 2, Burjasová 1, Vopatová 4, Šollarová, Palečková 2, Cvačková, Polanková 9/3, Baumruková 1, Růžičková 2, Vaicová, Vaníková

Chytaly: Nyklesová, Kaucká