Plzeňská liga starších žaček (27. 11. 2022 HK Slavia VŠ Plzeň)1

| Přečteno 227x

Čtvrtý turnaj Plzeňské ligy jsme odehráli ve značně oslabené sestavě. Kromě nemocných a jedné zraněné jsme postrádali ještě mladší žákyně, které hrály na turnaji v Praze.

Fotky zde.

DHC Plzeň A

Krásný a bojovný zápas odehrálo Áčko proti HK Slavia VŠ Plzeň A. V prvním poločase jsme měli více ze hry my a vedli jsme i dvoubrankovým rozdílem. Slávii se povedl vstup do druhé půle a otočila a vedla o tři branky. My jsme se ale postupně dokázali dostat zpět do hry a v poslední minutě jsme dokázali srovnat. Slávie se opět ujala vedení a nám už se v posledních vteřinách nepodařilo vyrovnat. Prohráli jsme 14 : 15.

Druhé utkání proti Kynžvartu jsme byli tím lepším a zkušenějším týmem od samého začátku. Rychle jsme vedli 7 : 2, pak bohužel přišlo polevení v obraně a hlavně řada nepřesností v útoku. Kynžvart stáhl na rozdíl dvou branek. My jsme zase zvýšili tempo a odskočili na poločasový sedmibrankový rozdíl. Ve druhé půlce skóre narůstalo až na konečných 36 : 18.

Ve třetím utkání Áčko proti Tachovu zvládlo roli favorita, i když příliš pohledný zápas to nebyl. My jsme měli spoustu ztracených míčů (13) a dost jsme toho neproměnili (dalších 14 střel převážně z jasných šancí). I tak jsme vyhráli 31 : 12.

Celkově:

Velmi těžké ale zároveň moc pěkné utkání jsme odehráli proti HK Slavia VŠ Plzeň. Zápasy s Kynžvartem i Tachovem jsme zvládli jednoznačně. Všechny hráčky se gólově prosadily a všechny zaslouží velkou pochvalu za to, jak se popasovaly se třemi zápasy v krátkém čase a malém počtu lidí na střídání. Výborně turnaj odchytala Kutyna.

Hrály:

Budková A. 8, Budková K. 11, Dostalová 16, Hanzlíková 18, Honalová 2, Krbcová 1, Sedláčková A. 14, Svatoňová 11.

Chytala Nikodemová.

DHC Plzeň B

Béčko ve svém prvním utkání nastoupilo proti Tachovu. Zpočátku to vypadalo na jednoznačnou záležitost, nicméně po našem počátečním náporu se náš sedmibrankový rozdíl začal postupně snižovat a ve druhé půli to bylo dlouho jen o tři. Závěr jsme ale zvládli lépe my a zejména díky gólům Rózy a Vendy jsem nakonec vyhráli 18 : 10.

Výborný zápas odehrálo Béčko proti Kynžvartu. Zejména Julča a Róza se prosazovaly velmi snadno a dohromady daly 18 branek. V brance se dařilo Hance i Kauty, a tak jsme po velmi dobrém výkonu vyhrály vysokým rozdílem 28 : 14.

Poslední utkání odehrálo Béčko proti Béčku HK Slavia VŠ Plzeň. Velká snaha našich hráček přiváděla domácí tým pod tlak první desetiminutovku. Pak jsme ale dlouhých patnáct minut nedokázali dát gól a Slavia odskočila na pětibrankový a později až sedmibrankový rozdíl. V závěru jsme měli šňůru čtyř vstřelených branek po sobě my, ale stačilo to jen na snížení rozdílu a konečný stav 11 : 14 (vyhrála HK Slavia VŠ Plzeň B).

Celkově:

Velká poklona dnes patří za výkon holkám z Béčka. Zejméjna spojky, ať už tam hrál kdokoli, byly soupeřkám téměř neustále nebezpečné. V prvním utkání jsme se ještě trochu hledali, druhé už jsme zvládli jasně a ve třetím bojovali, co to šlo. Vyzdvihnout je potřeba především výkony Rózy a Vendy, které hrály prakticky bez střídání a daly i nejvíce branek.

Hrály:

Červená 23, Cvačková 1, Hřebejková 1, Kaucká 2, Klementová, Krbcová 2, Nikodemová 3, Růžičková 4, Samcová 11, Sedláčková 2

Chytaly: Kaucká a Sýkorová.