Mladší žačky zlaté na Hájích (25. – 27. 11. 2022)

| Přečteno 375x

Na další vícedenní turnaj se mladší žačky vydaly tentokrát na pražskou periférii do Zdiměřic, kde v prostředí nové základní školy pořádaly výborně obsazený turnaj Háje Praha. Obrovským plusem pro nás bylo to, že pořadatelé nám umožnili účast dvou družstev, takže na turnaj mohly odjet všechny zdravé hráčky, doplněné o tři minižačky.

Áčko

Áčko vstoupilo do turnaje snadnou páteční výhrou nad béčkem (17:1), ale bylo jasné, že ty těžší zápasy teprve přijdou. Sobotní ranní zápas proti silnému Zlínu patřil mezi ty méně povedené, především co se útoku týče. Dobře pracující obrana (jen jeden obdržený gól ve druhém poločasu) ale překvapení nepřipustila (12:6).

Od tohoto zápasu už se pak holky nastartovaly k výborným výkonům, což jim vydrželo až do úplného konce, a to i přesto, že žádný soupeř nebyl vůbec snadný. Po výhře nad Milevskem (15:9) přišly dva velmi těžké zápasy proti dalším jihočeským týmům, jejichž společným přívlastkem byl vyrovnaný první poločas, kdy o výhře se nám podařilo rozhodnout až v závěru (Písek 13:10, Strakonice 10:8). Poslední večerní souboj s Ivančicemi byl už ve znamení velké únavy na obou stranách (15:6).

Před nedělí byly karty rozdány jasně, avšak prvním soupeřem nám bylo domácí družstvo, s nímž jsme naposledy remizovali v Milevsku. Jaký je rozdíl mezi špatným a výborným výkonem proti stejnému družstvu, výsledek ukázal naprosto jasně (19:5).

Turnaj tak vygradoval přesně tak, jak si to pořadatelé naplánovali, jelikož v posledním zápasu turnaje se utkali dva dosud stoprocentní celky. Zápas se Slávií Praha byl zápasem se vším všudy a stejně jako naposledy v Milevsku bylo jasné, že rozhodovat nebude útok, ale především obrana. To platilo hlavně v prvním poločase, kdy dokud měly obě družstva síly, padalo velmi málo branek. Ve druhém poločasu už přece jenom okének v obraně přibývalo a nám se podařilo vybojovat si dvoubrankový náskok, který se nám však i přes dobré střelecké příležitosti nepovedlo navýšit. V závěru pak byl střelecky o něco úspěšnější úspěšnější soupeř, kterému se podařilo 30s před koncem vyrovnat (10:10). To nám však již příliš nevadilo, jelikož s vědomím celkového lepšího skóre jsme oboustranně výborný zápas zkušeně dovedli k potřebné zlaté remíze.

Celkově patří holkám obrovská pochvala. Po zranění Simči a s dalšími drobnými bolístkami některých hráček byl turnaj velmi fyzicky náročný, jelikož možnosti střídat byly omezené. Na turnaji se navíc sešla opravdu velmi silná konkurence a víceméně žádný zápas nelze označit za snadný, což bylo jedině dobře, protože holky musely stále bojovat na maximum.

Z jednotlivců se střelecky dařilo nejvíce Egi s Natkou, které obě odehrály výborný turnaj. Ač to bylo velmi těžké rozhodováním tak nejužitečnější hráčkou byla nakonec vyhlášena Kačka, a to především za neocenitelný přínos pro obranu, která byla klíčem k našemu úspěchu v turnaji. Oporou pak rozhodně byly i se sebezapřením hrající Čarda, stejně jako Nelča v brance. Pozitivem pak bylo i to, že když už se ve finálovém zápasu tolik střelecky nedařilo spojkám, tak prapor zvedla křídla (proti Slávii 5 branek). Pochvala ale patří úplně všem.

Hrály: Čardová 10 branek, Dlesková 27, Egermajerová 30, Haberová 1, Kampfová 4, Krejčí 5, Kurešová 7, Pluhařová 5, Rybová 8, Sýkorová 3, Vodrážková 10

Chytala: Pivoňková

 

Béčko

Nelehký úkol čekal na hráčky béčka, které se na turnaji musely potýkat s velmi silnými soupeři, které je převyšovali nejen herními zkušenostmi, ale často i fyzicky. Cílem tak bylo především to, aby holky nabraly co nejvíce zkušeností. A těm, které by jistě mohly hrát za áčko na křídle, dát velký prostor a zodpovědnost za hru na spojkách, což je pro ně z dlouhodobého hlediska nepochybně větším přínosem.

Holky střídaly lepší okamžiky s horšími, ale i tak bylo vidět, že se postupně srovnávají s novou rolí a jejich výkony šly nahoru. Co nás nejvíce brzdilo, bylo velké množství technických chyb a také nepřesná střelba. Přestože se holkám nepodařilo v žádném zápasu bodovat, tak v některých úsecích zápasů dokázaly být zcela vyrovnaným soupeřem. Vyzdvihnout je potřeba především výborný první poločas proti bronzovému Zlínu, kdy byl výsledek dlouho vyrovnaný, a dokud holky v hlavách věřily, že mohou uspět, na jejich výkonu to bylo poznat. Velmi povedený pak byl i zápas s Milevskem a část proti Písku.

Celkově byl turnaj pro holky především zrcadlem toho, co zatím v házené umí a co vše jim ještě chybí, aby mohli konkurovat soupeřům, kteří jsou výrazně silnější, než soupeři, se kterými se potkávají v Plzeňské lize. Věříme, že zkušenosti, které zde získaly, se v budoucnu projeví na dalších turnajích.

Z jednotlivců nejaktivnější výkony předvedly Rampa, Amča, Nasťa a Áďa, byť všechny se potýkaly jak s technickými chybami, tak i s úspěšností střelby. Několik pěkných branek přidala i Elza a z minižaček byla největší posilou Kačka, která vedle gólů přidala pěkné zákroky v brance a byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou. Za vynaložené úsilí v nerovném boji s těžkými soupeři patří ale pochvala všem.

Hrály: Bergerová 1, Duchková 3, Kéharová, Markupová 4, Mašková 1, Mojsza 2, Potokii 1, Přerostová 4, Rampová, Roubová 3, Schöberlová, Smutná

Chytaly: Duchková, Kéharová, Potokii