AHT HC Tatran Stupava 21:29 DHC PLZEŇ (26.11.2022)

| Přečteno 216x

V sobotu 26.11. nastoupila plzeňská děvčata k utkání s Tatranem Stupavou.

Po nepřesvědčivém startu Plzeň dokázala šlápnout na plyn a dojet k nakonec přesvědčivému vítězství 21:29.

 

Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří šli rychle do vedení 2:0. Za Plzeň se prosazovala až na konci třetí minuty Pája Kepková, náskok ale stále držela Stupava. Srovnat se podařilo kapitánce Lindě Galuškové v osmé minutě (3:3), poté následoval vyrovnaný úsek, ze kterého se po vyloučení na straně Tatranu podařilo lépe vyjít DHC, které se poprvé utrhlo na 5:8. Plzeň ještě dokázala tlačit a navýšit až na 8:13, ale do poločasové přestávky domácí dokázali snížit zpět na tři branky 12:15.

Druhý poločas otevřela brankou západočeská děvčata (12:16), avšak Stupava stále držela tempo a nepřestávala soupeři dýchat na záda. Po dlouhých deseti minutách, kdy se držela na rozdílu čtyř branek dokázala postupně ukrajovat až na 17:19. Z této pasti se Plzeň dostala až v samotném závěru. Když v padesáté třetí minutě vrátila střelkyně prvního plzeňského gólu Pája Kepková na plzeňskou stranu čtyřbrankové vedení 20:24, padla ze zbytku týmů nervozita a i vyloučení na druhé straně přispělo k dalšímu navyšování. Skóre se zastavilo až na osmibrankovém rozdílu 21:29 a Plzeňanky mohly slavit důležité body.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Dnešní utkání pro nás nebylo jednoduché. Potýkali jsme se s absencí hráček, ale dokázali jsme navázat na zápas s Michalovcemi, kdy jsme byli úderní v obranné fázi. Na druhé straně jsme ale měli problém se zakončením a proměňováním šancí. Přesto jsme zápas zvládli a můžeme se začít připravovat na zápas se Zlínem. Jsem rád, že jsme konečně mohli v delším časovém úseku zapracovat i hráčky ze střídačky. Všechny hráčky podaly solidní výkon.“

K utkání se Zlínem nastoupíme příští sobotu 3.12.2022 doma výjimečně v netratičním čase 18:00. Před utkáním žen se na hale 31. Zš hraje celý den žákovská liga (nejvyšší celorepubliková soutěž starších žákyň), na které vás také rádi uvidíme.

Hrály:

Bušauerová 1, Drozdová 1, Franzová 2, Galušková D., Galušková L. 5, Galušková V. 8/5, Kantnerová, Kepková 3, Lásková 2, Panošková 2, Schreibmeierová 3, Tomanová 2

Chytaly: Řezáčová, Mancellari