| Přečteno 204x
Velmi vypjaté utkání odehrály v sobotu starší dorostenky proti Třeboni.
Jiskru jasně táhla naše ženská posila Simča Schreibmeierová, která dala hned čtrnáct branek.
„Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně, proměňovali jsme vytvořené příležitosti což byl náš cíl.. I obrana až na malé nepřesnosti fungovala jak měla, takže jsme se soupeřem drželi krok a obě družstva se postarala o pohledné a vyrovnané utkání,“ konstatoval trenér Pavel Touš. Nejprve si totiž tříbrankové vedení vybudovala Plzeň, když už v šesté minutě vedla 6:3 a náskok dokázala držet. Ve třinácté minutě však přišlo brankové ticho a Třeboni se podařilo srovnat a otočit na 10:11. Skóre se chvíli přelévalo ze strany na stranu, ale v závěru zase naopak vyšla lépe Třeboň a v poločase hostující celek vedl 15:17.
„Ve druhém poločase obraz hry pokračoval až do samého závěru zápasu. V důležitých okamžicích utkání , kterých bylo několik , jsme nedokázali proměnit vyložené šance a tím jsme přišli o možnost zlomit utkání na naši stranu,“ přidal. Nástup do druhé půle se Plzni ale vydařil a rychle bylo opět srovnáno na 18:18, bohužel ale soupeř opět přitlačil a rychle odskočil na zatím nejvyšší rozdíl čtyř branek 18:22. Pouhé čtyři minuty ale stačily, aby domácí nastříleli pět branek, z nichž čtyři letěli z ruky Markéty Polankové a DHC bylo opět ve hře 23:22. Pak se hrálo velmi vyrovnaně a po většinu času diváci na tabuli viděli remízový stav. „Bohužel pro nás soupeř v závěru proměnil více vytvořených šancí a tím byl na konci utkání šťastnější.“ Právě v posledních čtyřech minutách dokázala Plzeň proměnit pouze jednou a toho využily třeboňské hráčky k utrhnutí. Výsledkem 31:34 si tak z Plzně vezla body Jiskra.
Nakonec domácí trenér ještě dodal: „Chci hráčky pochválit za přístup k utkání, bojovnost, nasazení a i za předvedenou hru, která se musela líbit.“
Příští víkend jedou oba naše dorostenencké celky do Písku, kde nastoupí v neděli 27.11.2022.
Košková 1, Stulíková, Vopatová 2, Bezdíčková 9, Krejbichová 2, Panožková 6/1, Růžková 1, Palečková, Polanková 9, Benešová, Růžičková 1, Vaicová, Vaníková, Toušová
Chytaly: Kaucká, Nyklesová