Starší žačky vezou zlato z Veselí nad Moravou (18. – 20. 11. 2022)

| Přečteno 274x

Starší žačky vyrazily v pátek 18. 11. 2022 na turnaj do Veselí nad Moravou. Cestu si tentokrát opravdu „užily“. Hned první vlak z Plzně do Prahy zastavil na pražském železničním mostě. Holky měly krásný výhled na Pražský hrad na jedné straně a na Vyšehrad na druhé straně. Za třicet minut se vlak bohužel nikam dál neposunul, a tak navazující vlak na Moravu odjel bez DHC Plzeň. Za následující dvě hodiny holky prošmejdily snad všechny obchody na hlavním nádraží. Další vlak do Starého města pojmul cestující ze tří zpožděných vlaků, a tak i tohle byl tedy opravdu „zážitek“. Na poslední ze tří vlaků holky dobíhaly (naštěstí mají naběháno…)

Jediný páteční zápas proti Stupavě nebyl vůbec snadný, ale holky ho zvládly na jedničku, i když začátek tomu vůbec nenasvědčoval (byly jsme zaskočené nalepeným míčem, který nám několikrát ubreptnul). Lúca pak zavelela k obratu a ještě do poločasu holky otočily a vytvořily si náskok. I ve druhé poločase jsme pokračovali v dobré obraně a útočném tlaku. DHC Plzeň – HC Tatran Stupava 20 : 12.

První sobotní utkání nás čekaly Michalovce. My jsme měli výborný vstup do utkání a zaskočili jsme soupeřky aktivní obranou (v osmé minutě jsme vedli 9 : 0). Do druhé půle jsme dali cíl hrát od nuly a vyplatilo se. DHC Plzeň – Michalovce 32 : 10.

Druhý zápas jsme hráli proti Žeravici a bylo to těsně po obědě. Naštěstí jsme opět velmi dobře zvládli vstup do utkání, a tím určili ráz celého zápasu. Ve druhé půli jsme sice už nebyli tak produktivní, ale i tak jsme vyhráli 24 : 10.

Ve třetí zápase proti Písku jsme měli soupeřkám co vracet – na posledním turnaji vyhrál Písek. A zpočátku to vypadalo, že i tentokrát se budou z výhry radovat Jihočešky. Písek vedl prakticky od začátku o tři branky. Do druhé půle jsme ale vstoupili lépe my. Nejprve dala gól Aži, vzápětí Adla a o chvíli později vyrovnala Sára. Pak si Písek vzal vedení zpět. Nám se ale brzy podařilo opět vyrovnat – nejprve se trefila Aži, za další chvíli dorovnávala Bára a čtyři minuty před koncem nás poprvé poslala do vedení Sára. Závěr jsme se štěstím zvládli a ještě i přidali jeden gól. Mohli jsme se tak radovat z vítězství 17 : 15. Za tento zápas zaslouží všechny holky velkou pochvalu – lavička žila, všechny se povzbuzovaly a hned 7 hráček se gólově zapojilo.

Čtvrté a poslední sobotní utkání s Olomoucí to zpočátku vypadalo, že Olomouc dostane velký gólový příděl, postupně se ale Olomouc zlepšila a my začaly lajdat s proměňováním. I tak jsme byli ale stále běhaví a aktivní a vyhráli jsme 32 : 8.

V neděli ráno se utkaly týmy, které na turnaji zatím neprohrály (DHC Plzeň a HC Zlín). Utkání bylo vyrovnané od samého začátku. Urputně se bránilo, hodně běhalo a silově útočilo. O poločase vedl Zlín o gól. Aži ale hned na začátku dorovnala. Až do 12. minuty se vedení přelévalo na obě strany. Důležité bylo, že jsme na každou branku Zlína dokázaly odpovědět. V závěru jsme měli více sil a soustavným tlakem Aži a Báry jsme dokázali Zlín připravit o body. Vítězství bylo týmovým výkonem všech, největší pochvalu zaslouží Aži, která byla tou rozdílovou hráčkou na hřišti, osobností týmu a dotáhla ho k vítězství. 16 : 13.

Druhé utkání jsme hrály proti domácímu týmu SHK Veselí nad Moravou – DDM Strážnice. Prvních 14 minut jsme se sice snadno prosazovali v útoku, ale také jsme stále dostávali branky, a tak jsme měli jen dvoubrankový náskok. Pak jsme ale začali lépe bránit. Vstup do druhé půle se nám vydařil vstup – soupeřky se devět minut nedokázaly trefit, a tak jsme odskočily na pohodových 17 : 8 a zápas v klidu dohrály (výhra 26 : 13).

Poslední utkání proti Milevsku se nám bohužel vůbec nevydařilo. Milevsko mělo od začátku navrch a vedlo až čtyřbrankovým rozdílem, a to i ve druhém poločase. Až v desáté minutě druhé půle jsme dokázali srovnat, a pak i otočit. Nakonec jsme po našem nejhorším výkonu na turnaji vyhráli 20 : 15.

Celkově:

Až na poslední utkání s Milevskem jsme všechny zápasy odehráli ve velkém tempu a dokázali jsme se i dobře vracet. Výborný turnaj odehrála Aži. Gólově se prosazovaly všechny hráčky. Zlatá medaile je zasloužená odměna za skvěle odehraný turnaj 

Hrály:

Budková A. 19, Budková K. 31, Červená 6, Dostalová 21, Hanzlíková 30, Lontscharová 3, Poskočilová 2, Rittichová 15, Samcová 8, Sedláčková A. 13, Sedláčková M. 5, Smrtová 18, Svatoňová 16

Chytaly:

Sýkorová, Poskočilová, Červená