Doma bez bodů: DHC PLZEŇ 22:24 Iuventa Michalovce (19.11.2022)

| Přečteno 194x

19.11. se na hale 31.Zš odehrálo velké drama, které v závěru nakonec na svou stranu strhl soupeř.

 

Hned v úvodu přišlo na plzeňské straně vyloučení, které ale hráčky dokázali obrátit ve svůj prospěch a dostat se do vedení 2:1. To bylo na dlouhou dobu rozhodující, protože následujících patnáct minut padaly branky stejně na obou stranách v roli stahujícího týmu byly ale Michalovce. V devatenácté minutě, za stavu 8:8, přišel z domácí lavičky time-out, po kterém dvě minuty nepadla žádná branka. Ta padla až ze sedmimetrového hodu soupeřů a na koni byly rázem Michalovce 8:9. Plzni se ještě podařilo srovnat, ale závěr patřil hostům a poločas skončil 9:11.

Do druhé půle nastoupil lépe také soupeř a po vyrovnaném prvním poločasu najednou svítil na tabuli rozdíl tří branek 9:12. Plzeň se tříbrankového manka držela dlouho a ve čtyřicáté deváté minutě ho nakonec i zmenšila na 17:19. Až čtyři minuty před koncem dokázali domácí srovnat (21:21) a body se zdály nadosah. Poslední domácí branku vstřelila ale v padesáté sedmé minutě Verča Galušková, která opět srovnávala na 22:22. Michalovce však dokázaly ještě dvakrát skórovat bez domácí odpovědi a utkání nakonec skončilo bolestivou prohrou 22:24.

Jak utkání hodnotil trenér Richard Řezáč?
„Dnes jsme byli blízko zisku bodů. Holky zaslouží uznání za to, že zápas oddřely po celých šedesát minut. Zápasu by slušela remíza, ale konec jsme zbytečně ukvapili, i to je pro nás zkušeností. Zápasu dominovaly brankářky na obou stranách a zápas rozhodovaly detaily především v obranné fázi. Doufám, že takový výkon děvčata nastartoval a budeme pokračovat. Dnes byli slyšet i fanoušci a atmosféra byla výborná.“

Příští víkend, v sobotu 26.11.2022, vyrazí naše děvčata do Stupavy, kde nastoupí proti mladému týmu v 18:00. Utkání bude tentokrát přenášeno na stránkách Niké.sk.

Hrály:

Kepková 3, Šmrhová, Bušauerová 1, Schreibmeierová 1, Kantnerová, Formanová, Drozdová, Franzová 4, Panošková, Galušková L., Tomanová, Lásková 1, Galušková D. 5/1, Galušková V. 7/3

Chytaly: Mancellari, Řezáčová