Zpátky do Ligy: DHC PLZEŇ X Iuventa Michalovce (19.11.2022)

| Přečteno 181x

Po repre pauze se rozjíždí už i nejvyšší česko-slovenská liga.

My v rámci osmého kola vyzveme doma slovenského mistra – Michalovce.

 

Michalovce letos stejně jako Plzeň nenastoupily do sezóny podle představ. Přes léto prošel slovenský kádr poměrně značnými změnami a zatím nepodává výkony, které by něj byly očekávány. Současný slovenský mistr tak do sezóny vstoupil hned dvěma prohrami. Nejdříve v Praze na Slavii padl 32:27 a pak i doma s Kynžvartem prohrál 27:30. Chuť si pak Michalovce spravily porážkou svých dvou slovenských soků – ve Stupavě 28:37, doma s Dunajskou Stredou 20:19. V Olomouci už to pak zase nevyšlo 24:23, a tak se zatím jediným českým celkem, kterého Iuventa zdolala stala Poruba 37:24. V posledním utkání v dalším slovenském derby podlehl tým Michalovců letos nadupané Šale 30:29 a padl tak až na sedmou příčku průběžné tabulky.

Plzeň je po nevydařeném vstupu do sezóny ještě níže. Dvě výhry a pět proher pro nás znamená desáté místo a nutnost opět naskočit na vítěznou vlnu, pokud chce tým opět bojovat v play-off. Po poslední pohárové zkoušce se Slávií se i přes prohru, zdá vše na dobré cestě a věříme, že nástup do Ligy bude ještě lepší. Přijďte na utkání a pomozte holkám vytvořit tu správnou domácí atmosféru, díky které dosáhnou vítězství.

Předzápasové pocity trenéra Richarda Řezáče?
„Michalovce si určitě přijedou pro dva body a našim cílem bude jim být vyrovnaným soupeřem. Jejich tým doznal v létě dosti změn a zatím jsou jejich výsledky za očekáváním, takže se musíme nabudit a být připraveni na tvrdou a rychlou házenou. Když se nám povede přenést věci z tréninku do zápasu a budeme důrazní v obraně, tak máme šanci na dobrý výsledek.“

Utkání startuje tradičně v 17:00. Budeme vám držet místo!!!