Berušky na milevské Minipralince 6+1 (11.-13.11.2022)

| Přečteno 212x

O víkendu vyrazily Berušky druhý týden v řadě na přespávací turnaj do Milevska.

Celkem mezi sebou soupeřilo deset týmů v herním systému každý s každým, 2×12 minut.

 

V pátek čekalo na holky po dlouhé cestě jediné večerní utkání proti Kynžvartu. Od úvodních minut jsme se přizpůsobili pomalé hře soupeře a v poločase vedli pouze 1:0. Do druhé půle jsme již nastoupili aktivněji a nakonec vyhráli 6:2.

V sobotu nám byla nalosována čtyři velmi těžká utkání. Den jsme odstartovali s pro nás novým soupeřem z Velké nad Veličkou. Bohužel holky pokračovaly v pomalém tempu, které nastavily s Kynžvartem. Soupeř si na naší obranu mohl zkusit co chtěl a i přes jeho hratelnost jsme prohráli 5:11.

Nejhorší utkání dne jsme odehráli se Slavií Praha. Úvodní dvouminutovka vypadala nadějně. Holky bránily, a soupeř se ke gólu velmi natrápil. Pak ale přišel zlom a z naší strany to vypadalo jako, že jsme na prvním turnaji ve velké házené. Spousta ztracených míčů a neproměněných šancí nám podepsali prohru 1:10.

Ke třetímu zápasu jsme nastoupili proti domácím. Už v Písku jsme se přesvědčili, že je Milevsko hratelné a na holkách bylo vidět, že mají naději na vítězství. Poprvé byl k vidění alespoň náznak plzeňské tvrdé obrany, avšak v útoku jsme byli málo aktivní a když už jsme se ke střelbě dostali, brankářka nás velice dobře vychytala a prohráli jsme 2:6.

Poslední zápas, který nás v sobotu čekal byl proti tradičnímu soupeři z Hájů a jako klasicky byl vidět veliký boj. V utkání nepadlo příliš gólů a na obou stranách velmi dobře fungovaly obrany. Na holkách byla poprvé vidět neskutečná bojovnost chuť hrát. Bohužel štěstí stálo opět na pražské straně. V závěru se nám podařilo srovnat, odbránit a čtyřicet sekund před koncem jsme šli do útoku, který mohl rozhodnout o naší výhře. My jsme ale na škodu rychle ztratili míč, soupeř na druhé straně pár vteřin před koncem vybojoval sedmičku a následně ji proměnit. Po bojovném výkonu jsme tak prohráli 5:6.

Něděli jsme odstartovali proti Kobylkám. Další těžký zápas, ze kterého jsme chtěli odejít jako vítězové. V obraně se nám výborně dařilo odbránit soupeřovu nejlepší hráčku, ale následně jsme vždy dostali nějaký nepozorný gól. V útoku pak opět chyběla větší aktivita a prohráli jsme 3:6.

Pak nás čekal Písek B. S mladším soupeřem si holky výborně poradily a my mohli dát prostor hráčkám s méně odehranými minutami. V obraně jsme mohli být tvrdší, ale báli jsme se na malé roztomilé holčičky sáhnout a z toho pramenily zbytečné góly. Na druhé straně jsme toho ale hodně nastříleli a soupeře porazili vysoko 17:5.

Nejhezčí utkání turnaje jsme paradoxně odehráli s Pískem A, který dokázal naposledy domácí turnaj vyhrát. První poločas 1:5 sice nevypadal výsledkově podle našich představ, na hřišti se ale hrála krásná házená. Do druhého poločasu jsme trochu změnili herní systém a během šesti minut bylo staženo na 4:5. Když ale mohl přijít převrat, neproměnili jsme tři trháky, ztratili tři míče a Písek odskočil na 5:7. Poslední minutu a půl jsme ale zápas naprosto vzdali, dostali tři rychlé branky a nakonec prohráli 5:10.

V posledním utkání nás čekal další nový soupeř z Jindřichova Hradce se kterým jsme hráli o pomyslné sedmé místo. Dle předchozích výkonů jsme čekali, že budeme mít celé utkání navrch, ale opak byl pravdou. Celý zápas jsme se tahaly a i když jsme vždy na chvilku vedli, soupeř rychle srovnal. Nedokázali jsme si pomáhat v obraně a nakonec remizovali 8:8.

I přesto jsme z turnaje nakonec odjížděli se sedmým místem.

Celkově ze zpětné perspektivy turnaj hodnotím kladně. I když jsme bohužel tentokrát většinou selhávali v obraně, v útoku byly holky jednoznačně aktivnější, i když branky nám stále nepadají. Velkým překvapením byly mladší hráčky, které se dokázaly zapojit a podpořit ty starší, kterým se tolik nedařilo. V neposlední řadě je opět nutno pochválit brankářky, které celý turnaj odmakaly a měli celkem 107 zákroků ze 171 střel (62% úspěšnost).

Hrály:

Bergerová, Brůhová, Chovanová, Dobiášová, Duchková, Mašková, Urbanová, Zajíčková, Zapletalová, Zelená, Zikmundovská, Šliková, Žďánská

Chytaly: Duchková, Dobiášová, Zapletalová