Starší dorostenky: Házená Jindřichův Hradec 42:35 DHC PLZEŇ (12.11.2022)

| Přečteno 199x

Sobotní přestřelka starších dorostenek nakonec nepřinesla žádný bodový zisk.

V utkání, kde padlo skoro osmdesát branek jsme bohužel tahali za ten kratší konec.

 

Lepší vstup do zápasu zaznamenala Plzeň, který rychle budovala své vedení. Ve dvanácté minutě mělo DHC na své straně už čtyřbrankové vedení 4:8. Náskok si naše dorostenky chvíli drželi, ale v patnácté minutě z něj začali domácí pomalu ukrajovat. Plzeň se nemohla dlouhých pět minut trefit a domácí se chytili příležitosti. Rychlá šňůra sedmi branek a Plzeň rázem prohrávala 16:12. Hradec v nastaveném tempu nepolevoval ani nadále a v poločase měli domácí náskok už pěti branek 22:17.

Druhý poločas pokračoval v rychlém spádu a branky neustále padaly na obou stranách. Chvíli to vypadalo, že Západočešky dokážou utkání zvrátit na svou stranu, když v sedmé minutě stahovaly na 28:24. To se ale domácím ještě podařilo odskočit, až o osm branek 32:24. Větší snížení přišlo až v osmnácté minutě. Marie Krejbichová se prosadila z pivota a snížila na 33:30. Na rozdílu tří branek jsme se ale bohužel drželi, až do padesáté šesté minuty 36:33. V závěru už se našim dorostenkám bohužel nedařilo a tak po velkém boji prohráli 42:35.

Co k utkání řekl trenér Pavel Touš?
„Sobotní utkání musím i přes naši prohru hodnotit pozitivně. Holky měly v nohách zápas za mladší dorostenky, takže jsem měl obavy, že nevydrží fyzicky. Ovšem opak byl pravdou a velice mile mě překvapily. Hrála se velmi rychlá házená, hrálo se nahoru a dolů v rychlém tempu a navíc oba soupeři nedělali mnoho chyb, takže to bylo pohledné utkání za úžasné atmosféry bubnů a hlasité podpory fanklubů obou týmů. Celý zápas byl velice vyrovnaný po celou dobu a jsem spokojen s tím, co holky ukázaly, jak umí zahrát a bojovat a fyzicky vydrží. Pochvalu obravdu zaslouží všechny za bojovnost, nasazení a předvedenou hru. Prohráli jsme bohužel jen kvůli neproměněným šancím. V každém případě potěšily oba týmy svým výkonem oko diváka a kdo zápas viděl, musel být spokojený.“

K dalšímu utkání nastupujeme už v neděli 20.11.2022 na domácí palubovce proti Třeboni, za kterou nastupuje naše ženská posila Simča Schreibmeierová. Utkání začíná v 15:00.

Hrály:

Košková 4, Bezdičková 9, Loskotová, Krejbichová 2, Burjasová, Vopatová 5, Růžková, Palečková 5/1, Polanková 7/1, Baumruková 1, Benešová, Růžičková 1, Vaicová 1, Vaníková

Chytaly: Kaucká, Nyklesová