1. liga mladších dorostenek: Házená Jindřichův Hradec 16:28 DHC PLZEŇ (12.11.2022)

| Přečteno 214x

Sobotní utkání mladších dorostenek nepřineslo žádné drama.

Plzeň potvrdila roli favorita a přejela Hradec rozdílem dvanácti branek 16:28.

 

Úvod utkání se zdál vyrovnaný. Jedna jediná hradecká hráčka dokázala během deseti minut nastřílet čtyři branky a domácí rázem vedli 5:2. Pak už si Plzeň soupeřovu nejlepší hráčku dokázala pohlídat a šňůrou čtyř branek převrátit stav na svou stranu 5:6. Ve dvacáté páté minutě se ze sedmimetrového hodu prosadila Aneta Palečková, která tak poslala Plzeňanky do vedení už o tři branky 6:9. Domácím se pak ani snížit nepodařilo a konec prvního poločasu hlásil skóre 8:12.

Do druhého poločasu vstoupily naše dorostenky o poznání lépe. Úvodní desetiminutovku vyhrály 3:8 a na počátku čtyřicáté první minuty vedly už 11:20 a utkání bylo rozhodnuto. Proměněná sedmička od Markéty Polankové pak znamenala vedení už o deset 13:23. Závěrečných deset minut si už Plzeňanky dokázaly vysoký náskok pohlídat a zvítězit venku nad Jindřichovo Hradcem 16:28.

Jak se na zisk bodů tváří trenérka Jana Bureš Galušková?
„Vstup do utkání byl z naší strany vlažnější a rychle jsme prohrávali o tři branky. Potom jsme se začali lépe koncentrovat v obraně, dobře jsme přerušovali a obrátili jsme utkání na svou stranu. V poločase jsme vyhrávali o čtyři góly. Do druhého poločasu jsme už nastoupili velmi dobře a poměrně rychle jsme si vybudovali osmi-devíti brankové vedení. To nám umožnilo prostřídat na hřišti všechny hráčky a všechny odvedly své maximum. Zá zápas holky chválím a jsem velmi spokojená.“

Kvůli lichému počtu týmů v soutěži na mladší dorostenky tento víkend připadá volné kolo. K dalšímu utkání tedy nastoupí až v neděli 27.11.2022 od 11:00 na palubovce Písku.

Hrály:

Košková, Bezdičková 5, Loskotová, Krejbichová, Burjasová, Vopatová 3/1, Růžková 4, Palečková 5/4, Cvačková, Polanková 6/1, Baumruková 2, Růžičková 3, Soukupová, Vaníková

Chytala: Nyklesová