Čtvrtfinále Českého poháru!! DHC PLZEŇ X DHC Slavia Praha (12.11.2022)

| Přečteno 231x

Již tuto sobotu 12.11.2022 naskakujeme zpět do hracího režimu.

První prověrkou před ligou bude pro Plzeň domácí utkání – čtvrtfinále Českého poháru s pražskou Slavií.

 

Po reprezentační pauze čeká na Plzeňanky tvrdá zkouška s týmem z Prahy, který nás jen před pár týdny porazil drtivě 40:28. Teď ale hrajeme doma my a karty se mohou jakkoliv obrátit. Plzeň navíc potřebuje najít loňské formu a navázat na výkon úřadujících VICEMISTRYŇ České republiky. K mobilizaci týmu mohla napomoci i dlouhá repre pauza, během níž tým tvrdě pracoval na odstranění nedostatků, které bránily DHC k zisku důležitých bodů. Teď je šance se odrazit a rvát se zpět mezi špičku.

Slavia už má po loňské nevydařené sezóně odraz naopak za sebou a v současnosti se drží na druhé příčce průběžné tabulky. Nad ní stojí pouze slovenská Šala a za ní se stejným počtem bodů ale ztrátou devíti branek úřadující mistr ČR a účastník prestižní Ligy mistryň – Most. Pražský celek připsal cenné výhry nad Michalovcemi, Pískem nebo třeba Kynžvartem a po roce se vrátil na výsluní. Český pohár je ale naprosto jiná soutěž a jistě se můžeme těšit na kvalitní utkání.

Jak se ke čtvrtfinále staví plzeňský kouč?
„Pohárové utkání je pro nás odrazový můstek. Chceme v něm určitě podat výrazně zlepšený výkon oproti zápasům před repre pauzou. Pracovali jsme na kondici a na síle. Teď se věnujeme herním činnostem a budeme se je snažit přenést i do zápasu. Je to pro nás prověrka před pokračováním ligy.“

Věříme, že se na zpět do haly těšíte stejně jako my a dorazíte nás podpořit v hojném počtu. Utkání startuje tradičně v 17:00 a nebude možnost ho sledovat on-line!!