Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 5. 11. 2022)

| Přečteno 228x

Třetí turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se odehrál v našem domácím prostředí haly 31. ZŠ opět za účasti obou našich družstev.

Áčko

Áčko vstoupilo do turnaje zápasem proti Kynžvartu, který nás naposledy pěkně potrápil v Milevsku. Tentokrát však byla naše převaha patrná zejména v osobní obraně (10:1). Ve hře už pak především motivace bránit nebyla příliš vysoká, ale i tak jsme si v klidu pohlídali výhru (18:7).

To druhý zápas proti Slavii už byl o něčem jiném. Nám se tentokrát vůbec nepovedla osobka, v níž jsme udělali velké množství technických chyb a nedůsledně pokrývali rychlé hráčky soupeře (7:11). Ve hře jsme pak měli po většinu času mírně navrch a před koncem se nám podařilo dokonce srovnat, ale vteřinu před koncem překlopil soupeř jinak remízový zápas šťastně na svou stranu (18:19).

Poslední zápas proti béčku pak byl odehrán spíše v tréninkovém tempu, bránit se nikomu moc nechtělo a i aktivita v útoku proti méně zkušenému soupeři mohla být určitě větší (osobka 9:4, celkově 23:14).

Celkově je určitě holky pochválit za výborně odbojovaný zápas se Slavií, který bohužel rozhodla nepříliš povedená osobka. Ve hře nás pak zdobila výborná obrana, v níž až do svého zranění, které snad nebude vážné, hrála jasný prim Kačka. Střelecky se nejvíce dařilo Naty s Egi, ale prosadit se dokázaly všechny hráčky. Pěkné výkony předvedly i všechny brankářky.

Hrály: Čardová 2 branky, Dlesková 14, Egermajerová 14, Kampfová 5, Krejčí 8, Kurešová 3, Markupová 2, Pivoňková 1, Pluhařová 5, Přerostová 1, Rybová 4

Chytaly: Čardová, Pivoňková, Pluhařová

Béčko

Před béčkem stál v prvním zápase nelehký úkol popasovat se se Slavií Plzeň. To se holkám podařilo se ctí a 10 vstřelených branek proti takovému soupeři je určitě úspěchem (osobka 4:9, celkově 10:19).

Za to v zápasu proti Tachovu byla šance uspět i výsledkově určitě větší. Malý náskok si holky vybudovaly už v osobce (6:4) a ten dokázaly ve hře ještě trochu navýšit. Po pěkném výkonu jsme zvítězili 14:10.

Podobně kvalitní výkon pak holky předvedly i pro proti Rokycanům, proti kterým se nám sice nepovedla osobka (5:9), ale ve hře byly holky jasně lepší a nakonec se jim podařilo v závěru skóre otočit (15:13).

Ani v posledním zápasu proti zkušenějším klubovým kolegyním pak holky rozhodně nezklamaly a dokázaly využít někdy laxní obrany soupeřek (14:23).

Celkově je potřeba holky rozhodně pochválit. Ač je v týmu řada hráček, které chodí jen velmi krátce, tak je na nich vidět velká chuť a zlepšení s každým dalším zápasem. Pozitivem je, že téměř všechny se dokázaly střelecky prosadit. Speciální pochvala pak patří oběma brankářkám Zuzce s Natkou, pro které šlo v brance o první turnaj a předvedly spoustu pěkných zákroků.

Hrály: Boušová 2, Cvačková 4, Hřebejková 5, Klementová, Mojsza 4, Potokii 6, Rampová 1, Randová 2, Roubová, Růžičková 9, Sýkorová 3 Valentová 3

Chytaly: Boušová, Randová