Berušky mají za sebou první „přespávací“ turnaj – Písecká 6+1 (5.10.-6.10.2022)

| Přečteno 211x

Tým minižaček, složený z hráček 2012 a 2013 o víkendu v Písku narazil celkem na sedm známých i neznámých soupeřů.

Mezi stálicemi HC Háje, Milevsko, Slavia Praha a Kobylisy se představily také dva celky domácího Písku a soupeř ze Strakonic.

 

Pohádkový vstup do turnaje jsme zažili s týmem Kobylis. Po úvodním nepříznivém stavu 0:2 jsme se dokázali zkoncentrovat v obraně a zvýšit aktivitu v útoku, což vedlo v druhé půli ke srovnání a následnému otočení skóre ve svůj prospěch. Zvládli jsme i závěrečnou, nervydrásající pětiminutovku a zapsali vítězství 5:4.

V druhém utkání nás čekala velmi známá pražská Slávie. V prvním poločase skvěle fungovala obrana, kterou ještě lépe podpořily brankařky a prohrávali jsme 1:3. Ve druhé půli jsme si ale nedokázali pohlídat slávistickou nejlepší hráčku, která dokázala dát nejen pár branek, ale hlavně rozhazovat ostatním spoluhráčkám. Nakonec jsme tedy prohráli 3:7.

Třetí utkání s Milevskem byla z naší strany spíše vybíjená než házená. Soupeř nás zataženou obranou donutil ke střelbě z dálky, která ale ve většině případů končila brankářovi přímo v rukách. Opět výborně fungující obranu jsme tak, jak je naším dobrým zvykem, nedokázali doplnit i v útoku a smolně prohráli 5:7.

Téměř nekoukatelný výkon jsme pak předvedli v utkání s domácím Pískem A. Nulová koncentrace v obraně, naprosto žádná chuť a dravost v útoku. Kromě dravých nováčků na křídlech jsme zapomněli, jak se uvolňovat a kam nabíhat. Brankářky se sice snažily, ale proti rozběhlým hráčkám, které střílely většinou ze šestky zkrátka neměly šanci. Písek nás jednoznačně přehrál a zaslouženě vyhrál 13:5.

K poslednímu sobotnímu zápasu jsme nastoupili proti Strakonicím, ty se od začátku turnaje jevily jako jednoznačně slabší družstvo, ale my jsme nastoupili s pocitem, že to půjde samo. Tak taky vypadal první poločas, který jsme prohráli 2:3. V druhé půli jsme zlepšili obranu a nepustili soupeře k tak jednoduchým brankám. Rychle jsme otočili, a nakonec utkání dotáhli do vítězného konce 7:4.

Druhý den nás čekalo velmi náročné utkání s Hájemi. Do něj jsme nastoupili koncentrovaně, ale drobnými nepřesnostmi jsme soupeři dovolili vybudovat nakonec důležitý náskok 0:3. Holky se v utkání dokázaly dokonale semknout. Skvěle fungovala obrana a v útoku byla vidět velká chuť dávat branky, díky tomu jsme také do poločasu skóre stáhli na 2:3. Druhý poločas byl velký nervák, ale my bohužel stále tahali za kratší konec. K vítězství chybělo málo a za výkon by si holky remízu zasloužily, to se ale nepodařilo a s Hájema jsme tak prohráli 4:5.

Poslední zápas turnaje jsme odehráli s Pískem B. Domácí „béčko“ bylo složeno z mladších a méně zkušených hráček 2013,2014. K utkání jsme jako favorité nastoupili zodpovědně a hned od začátku budovali náskok. Jsem ráda, že jsme v utkání mohli dát více příležitosti hráčkám, které si možná během turnaje zahrály méně. Vítězství 14:1 pak bylo jen krásnou tečkou za užitým turnajem.

Celkově turnaj samozřejmě hodnotím kladně. Holky dostaly každá velký příděl odehraných minut a během turnaje sbíraly stále větší chuť v útoku. V obraně se nám nezadařilo pouze v jednom utkání, jinak máme v týmu skvělé bojovníky, kteří se nebojí jít do kontaktu a pomáhat si. Branku pak dokázaly zalepit brankářky, které opět předvedly nadprůměrný výkon. Kačka si dokonce odvezla ocenění nejlepší brankářky turnaje. Největší problém nastává v útoku, kde se stále pereme se strachem a zakončením. Nejužitečnější hráčkou týmu byla za bojovnost a týmového ducha zvolena Viky Mašková.

Z turnaje odvážíme konečné 5. místo po minitabulce s Kobylisy a Hájemi.

Hrály:

Domča Bergerová, Viky Brůhová, Kačka Duchková, Sofi Dobiášová, Kája Chovanová, Viky Mašková,
Lili Troníčková, Ivča Urbanová, Nina Zajíčková, Barča Zapletalová, Terka Zelená, Niki Zikmundovská, Lili Žďánská