Tak přece to cinklo (starší žačky ve Veličce bronzové)

| Přečteno 277x

Již podruhé o podzimních prázdninách zavítaly starší žačky DHC Plzeň na turnaj O horňácký pohár ve Velké nad Veličkou.

Po třech přestupech a sedmi hodinách ve vlaku jsme si konečně zahráli.

První zápas proti Zlínu jsme měli slušný začátek a poměrně dobrý první poločas. V něm jsme byli jasně lepší a vytvořili si spoustu šancí. Dost jsme jich bohužel neproměnili (vedli jsme 7 : 4) Začátek druhé půle byl ale jako ze zlého snu. Několikrát nám ubreptnul míč, v obraně se nám nechtělo do kontaktu a soupeř se vrátil do zápasu – tři minuty před koncem bylo vyrovnáno. Závěr jsme naštěstí zvládli – a vyhráli nakonec jen o jeden jediný gól 13 : 12.

Druhé utkání proti Strojáru Malacky jsme měli výborný první poločas, ve kterém jsme prakticky rozhodli o osudu utkání. Dařilo se Kačce, výborně se třikrát z pravého křídlo uvolnila Kutyna. První poločas jsme vyhráli 15 : 5. Ve druhé půli jsme bohužel polevili a hra se vyrovnala. I nadále jsme sice góly dávaly, ale dost jsme jich dostávaly. Vyhrály jsme 24 : 14.

Třetí utkání proti Písku se nám vůbec nevydařilo. Začátek byl ještě relativně slušný, ale od 14. minuty jsme tahali za kratší provaz. V obraně byly drobné chybičky a v útoku se Písku dařilo naši hru rozkouskovat. Brzo se to smrsklo na akce jednotlivců a kolektivně to neladilo. Nedařilo se ani brankářkám. Písek byl lepší a vyhrál zaslouženě 16 : 13.

První utkání sobotní utkání proti MHK Piešťany jsme toho spoustu neproměnili a dost míčů ztratili. O poločase jsme vedli jen o tři. Druhou půli jsme zlepšili proměňování a během pěti minut odskočili na rozdíl sedmi branek. Pak už jsme si utkání pohlídali.

Druhé utkání proti Béčku Šaly jsme od začátku na hřišti dominovali. Bohužel, jak jsme se snažili bránit čistě a donutit soupeřky k chybám, tak jsme dostali více branek, než bychom si přáli. V útoku jsme si s chutí zaběhali a zastříleli a vyhráli jsme 26 : 10.

Třetí sobotní utkání bylo z naší strany to nejpovedenější. Nastoupili jsme proti Slavii Sereď a měli jsme jí co vracet – ve Stupavě jsme s nimi po nepovedeném průběhu, kdy jsme celou dobu vedli i větším rozdílem, nakonec jen remizovali. Tady bylo všechno jinak. Naše krajní spojky se aktivně zapojily. V obraně jsme hráli chytře a dařilo se nám eliminovat nejen nejlepší hráčku soupeřek, ale i obě aktivní krajní spojky. Utkání jsme prakticky rozhodli v prvních deseti minutách (9 : 1). O poločase jsme vedli 15 : 5. I druhou půli jsme zvládli v podobném duchu a vysokém tempu. Vyhráli jsme 27 : 15.

V neděli ráno pokračovaly boje o konečné umístění. Zápas s Veličkou jsme velmi dobře odehráli první poločas. Bohužel jsme se trápili v koncovce a dali jen 5 branek. Ve druhé půli už jsme ztratili koncentraci v obraně, a i když jsme lépe stříleli a dali o dva góly víc než v první půli, ještě o dost víc jsme dostali. (Brankářkám se bohužel ve druhé půli vůbec nedařilo a měly dohromady jen dva zákroky.) Prohráli jsme 12 : 18.

Druhý zápas proti Hájům jsme v první poločase bohužel velmi špatně bránili. Kromě toho nás trápila i mizerná koncovka. V zápase jsme se dostali do vedení pouze jednou, a to ve 21. minutě (12 : 11). Čtyři minuty před koncem ještě naděje na obrat žila – prohrávali jsme o gól. V závěru jsme ale 3x ztratili míč, pak také 3x nastřelili tyč z vyložené šance. Soupeř tak odskočil až na 4 branky a my jsme stihli už jen snížit na rozdíl dvou branek. Prohráli jsme 15 : 17.

Celkově:

V zápasech, které jsme prohráli, nás nejvíce trápily chyby v obraně a neproměňování šancí. Také bojovnost a nasazení určitě mohly být vyšší.

Turnaj vyhrála bez zaváhání Velička. Druhý skončil Písek. O pořadí na třetím místě rozhodovala minitabulka. V ní jsme nakonec byli nejlepší my (Háje, Sereď a DHC Plzeň se vzájemně vyporážely, každý měl jednu výhru, ale v součtu skóre z této minitabulky jsme vyšli nejlépe – Sereď jsme porazili o 12 a s Hájemi prohráli jen o dva. Celkově tedy plus 10.

Hrály:

Beráková 1, Budková A. 13, Budková K. 30, Dostalová 17, Hanzlíková 24, Kaucká, Nikodemová 3, Poskočilová 2, Rittichová 13, Samcová 8, Sedláčková A. 13, Sedláčková M. 2, Smrtová 8, Svatoňová 11, Sýkorová 1

Chytaly: Nikodemová, Kaucká, Poskočilová, Sýkorová