2. liga mladších dorostenek: DHC Slavia Praha B 32:21 DHC PLZEŇ (23.10.2022)

| Přečteno 279x

V neděli 23.10. nastoupil mladší dorost B k duelu a první příčku průbězně tabulky 2. ligy proti Slavii Praha.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a předváděli hru, kterou se chceme prezentovat. Díky kvalitní obranné činnosti a důležitým zákrokům brankářky jsme soupeřkám odskočili na rozdíl dvou branek (3:5 ; 5:7). Okolo 20. minuty bohužel domácí tým otočil vývoj první poločasu ve svůj prospěch (10:7). V těchto okamžicích nás srazilo dolů neproměňovaní šancí, větší množství technických chyb a nedostatečná koncentrovanost v obraně, ze které vyplynuly vyloučení. Poločas nakonec skončil ve prospěch domácích 13:9.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně jako do prvního. Podařilo se nám dát rychlé góly přes pivota (14:11). Obrana již ale nebyla tak kompaktní a agresivní. V útoku jsme se trápili a nedokázali střílet jednodušší branky. Soupeř ukázal kvalitu a průběžně navyšoval svůj náskok, až na rozdíl 8 gólů (22:14). Určitou šanci jsme ucítili ve čtyřicáté páté minutě, kdy jsme dvakrát za sebou ubránili a dali góly z trháku a druhé vlny (23:17). Poté jsme si bohužel vybrali další špatnou část zápasu, kdy jsme během 7 minut vstřelili pouze 2 góly a naopak jednoduše inkasovali (28:19). Slavia navýšila rozdíl ve skóre až na 10 branek a zápas pro nás tak skončil vysokou porážkou 32:21.

Jaké pocity ze má ze zápasu trenér Martin Cvikl?
„Holky si zaslouží pochvalu za snahu poprat se o body. Především první poločas jsme viděli, že když budeme aktivní v obraně, mohla by to být cesta k vítězství. Bohužel opět kvůli velkému počtu technických chyb a neproměňování šancí jsme nezvládli tento zápas vyhrát. Utkali jsme se s kvalitním týmem, který tyto chyby trestal. Roli také sehrála únava, protože některé holky již měli v nohách ranní utkání 1. ligy. Nezbývá nám nic jiného, než si z utkání vzít pozitivní věci a poučit se z chyb. Doufám, že se vrátíme zpět na vítěznou vlnu a to hned v prvním zápase po reprezentační pauze.“

Po repre pauze totiž hrají mladší dorostenky doma. V neděli 13.11.2022 vyzvou v 16:00 v hale 31.Zš HC Háje, které zatím na první body stále čekají.

Hrály:

Košková 3, Burjasová 1, Vopatová 3, Šollarová 3, Loskotová 2, Palečková 5, Cvačková 1/1, Šuchmanová, Šilerová, Madleňáková, Vaicová 1/1, Vaníková 1, Šantorová 1

Chytaly: Nyklesová, Chvátalová