1. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 30:26 Házená Kynžvart (23.10.2022)

| Přečteno 284x

V neděli 23.10. nastoupily v ranních hodinách naše děvčata k utkání proti Kynžvartu.

Zpočátku jednoznačné utkání, ale soupeř dokázal zdramatizovat a o vítězi se rozhodovalo až v samotném závěru.

 

Kynžvart vstoupil do utkání neproměněnou sedmičkou a Plzeň tak dostala šanci vstřelit první gól. To se také povedlo a Plzeňanky se během půl minuty vybudovaly dvoubrankové vedení 2:0. Soupeři se však podařilo srovnat a držet s plzeňskými krok. Zlom ve skóre nastal až ve dvacáté čtvrté minutě, kdy na hostující straně došlo k vyloučení. Toho domácí celek dokázal skvěle využít a odskočit na rozdíl pěti branek 14:9, který ale kynžvartské hráčky dokázaly snížit a poločas tak skončil o čtyři 15:11.

Vstup do druhé půle naopak domácím vůbec nevyšel. Během prvních šesti minut jsme se dokázali trefit pouze jednou zatímco soupeř nelenil a v sedmé minutě srovnával na 16:16. Markéta Polanková nás ještě poslala do vedení 17:16, ale v následující tříminutové přestřelce měl kynžvartský celek vždy mírně navrch. Až ve dvanácté minutě se nám podařilo vzít si zpět minimální vedení a nepustit soupeře do hry. Ve dvacáté druhé minutě vedlo DHC už o příjemné čtyři branky 26:22 a tento rozdíl se stal nakonec tím rozhodujícím. Kynžvart bojoval statečně, ale Plzeňanky dokázaly udržet náskok a zvítězit 30:26.

Jak hodnotila průběh utkání trenérka Jana Bureš Galušková?
„Od začátku utkání jsme byli ve vedení a hráli dobře. Vycházely nám rychlé přechody a za zády nás velice slušně držela brankářka. V poločase jsme tak vedli o čtyři a do druhého poločasu byla jasná instrukce – hrát v klidu a zodpovědně. Tohle bohužel hned v prvním, krátkém úseku druhého poločasu nedodržely, takže se na nás soupeř dotáhl. I tady ale holky ukázaly, že se umí zmobilizovat a přetáhnout výsledek zase na svou stranu a v závěru už jsme si pohlídali vítězství a dva body z domácího utkání. Zápas tedy celkově hodnotím kladně, byl to velmi tvrdý a ostrý zápas, ze kterého jsme odešli s pár drobnými zraněními, ale jinak holky ukázaly, že jsou velké bojovnice.“

Další utkání nyní čeká mladší dorostenky až v sobotu 12.11.2022, kdy se společně se svými staršími kolegyněmi vydají do Jindřichova Hradce.

Hrály:

Košková, Stulíková 4/1, Bezdičková 5, Loskotová, Krejbichová 1, Burjasová, Vopatová, Růžková 5, Palečková, Polanková 12/5, Baumruková 1, Růžičková, Vaicová, Vaníková 2

Chytaly: Nyklesová, Chvátalová