Plzeňská liga starších žaček (Kynžvart 23. 10. 2022)

| Přečteno 336x

Již třetím turnajem pokračovala Plzeňská liga starších žaček. Hostitelským klubem byl Sokol Lázně Kynžvart.

DHC Plzeň A

Áčko mělo dobrý vstup do turnaje, když na začátku utkání s HK Slavia VŠ Plzeň B zazářila Kačka, několikrát získala míč a již ve čtvrté minutě přidávala svůj třetí gól a zvyšovala n a 5 : 1. Pak jsme nechali Slavii nadechnout a rázem to bylo 9 : 7. Ve druhé půli jsme zase přidali o něco více plyn a nakonec vyhráli zaslouženě 22 : 14.

Druhý zápas proti Tachovu jsme odehráli excelentní první poločas (z 22 střel jsme dali 18 gólů). Ve druhé půli jsme bohužel lajdácky zakončovali (z 22 střel jen 11 gólů). Takže na třicítku jsme nedosáhli (vyhráli jsme 29 : 14).

Poslední zápas odehrály oba naše týmy mezi sebou. Béčko bylo lepším týmem prvních deset minut a vedlo o dvě branky. Potom ale Áčko začalo lépe bránit, a také efektivněji hospodařit s vytvořenými šancemi. O poločase vedlo o pět. Ve druhé půli si Béčko vybralo hluchou osmiminutovku, ve které nedalo ani gól. Naopak Áčko zrychlilo hru a s chutí rychle útočilo na branku Béčka (z 29 střel hned 21 proměnilo). Áčko vyhrálo 37 : 16.

Celkově:

Tahouny týmu byly jednoznačně Barča s Kačkou. Příjemným překvapením byl výkon Niky Krbcové na spojce. Velké zlepšení v obraně předvedla Anička Lontscharová. Pochvalu ale zaslouží všichni!

Hrály:

Beráková 1, Budková A. 7, Budková K. 16, Dostalová 11, Egermajerová 4, Hanzlíková 17, Krbcová 8, Lontscharová 1, Nikodemová 3, Poskočilová 4, Sedláčková A. 9, Svatoňová 7

Chytaly Nikodemová a Poskočilová.

DHC Plzeň B

Béčko vstoupilo do třetího turnaje zápasem proti HK Slavia VŠ Plzeň A. Již v samém počátku se ukázalo, že tentokrát je tento soupeř nad naše síly. Na čtyři góly soupeřek jsme dokázali odpovědět první brankou až v 9. minutě (na 1 : 4 snižovala Lůca). Na začátku druhé půle jsme trochu přidali a prvních osm minut jsme vyhráli 4 : 2. Pak už jsme ale sklouzli k výkonu z počátku zápasu. Slavia vyhrála zaslouženě 18 : 11.

Druhý zápas proti Chebu byl naštěstí ve znamení naši převahy od samého počátku. V pohodovém tempu jsme dokráčeli k vítězství 20 : 7.

Třetí zápas proti HK VŠ Plzeň B měl většinu času více ze hry náš soupeř. My jsme nedokázali ubránit křídlo soupeře a nějaké góly jsme dostali i z dálky. Na góly jsme se nadřeli a v obraně to nebyla žádná hitparáda. Vše se v dobré obrátilo až v samém závěru. Lucka Kaucká dokázala chytit a přihrát do trháku Julče, která proměnila. Závěrečný nápor soupeřek jsme ustáli, a tak jsme se nakonec dočkali vítězství 12 : 11.

Vzájemný zápas viz hodnocení DHC Plzeň A.

Celkově:

Lídrem týmu byla ve všech ohledech Lúca. Udělala sice poměrně dost chyb, ale skvěle organizovala hru, spoustu gólů dala a velké množství šancí vytvořila pro ostatní. Velmi dobře zahrály i Julča a Vendy (i když Vendy se dnes dost vytrápila při zakončeních). Velmi kvalitní hru předvedly také Róza a postupně se zlepšující Míša. Oporou týmu byla také Natka z mladších žaček. Ostatní hráčky zkušenosti zatím spíše sbírají.

V brance předvedla výborný výkon ve všech utkáních Lucka Kaucká. (Nejen že chytla, ale dost často dokázala i přesně založit rychlý útok.)

Hrály:

Cvačková 2, Dlesková 6, Hřebejková 1, Kaucká 3, Klementová, Rittichová 18, Růžičková 3, Samcová 7, Sedláčková M. 1, Smrtová 9, Čardová, Červená 8

Chytaly Kaucká, Čardová, Červená