Derby zná svého vítěze: Házená Kynžvart 35:25 DHC PLZEŇ (22.10.2022)

| Přečteno 321x

V Kynžvartu se dnes nekonalo žádné velké drama.

Domácí šli od první minuty jasně za vítězstvím a to se také povedlo.

 

Už úvod utkání dal jasně najevo, kdo hraje doma a plzeňský celek dokázal za prvních deset minut vstřelit pouhé dvě branky 7:2. Na tuto situaci reagovala lavička Plzně time-outem, po kterém se až do dvacáté třetí minuty držela na rozdílu šesti branek 12:6. V závěru se ale Kynžvartu podařilo ještě trochu odskočit a v poločase jsme prohrávali už o devět 18:9.

Druhá půle byla z naší strany jednoznačně gólově bohatší a od branky Simči Schreibmeierové ve třicáté třetí minutě (20:10) jsme drželi desetibrankové manko. Ve čtyřicáté třetí minutě Plzeňanky dokonce stahovaly na 23:14 a o dvě minuty později na 25:17. Sílu skóre jakkoliv změnit už ale DHC nenašlo. Sokol si naopak dokázal desetibrankový rozdíl vybudovat zpět a udržet ho až do závěrečné sirény, která ukončila utkání za stavu 35:25.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Zápas jsme rozhodli v prvních patnácti minutách. Neplnili jsme taktické pokyny a když už jsme měli šanci dát branku, selhali jsme v koncovce. Druhý poločas byl pak už jen formalitou. Máme před sebou repre pauzu a v ní budeme muset nějaké věci změnit.“

Jak trenér Řezáč zmínil, nyní je na programu repre pauza a další utkání se tak uskuteční až za tři týdny. V sobotu 19.11.2022 vyzveme v 17:00 doma Michalovce.

Hrály:

Kepková 1, Šmrhová 1, Bušauerová 1, Schreibmeierová 2, Kantnerová, Foramnová, Drozdová, Franzová 3, Panošková 1, Galušková L. 3, Tomanová 1, Lásková 1, Galušková D. 3, Galušková V. 8/1

Chytaly: Řezáčová, Mancellari